עורך דין נזקי רכוש - יסייע לכם לאסוף את השברים

10/09/2019
חוק ומשפט

רכוש יקר לכם ניזוק? האם הדירה שלכם, הרכב, תכשיטים יקרים או דברי ערך אחרים ששייכים לכם נהרסו או נפגעו ברמה זו או אחרת? חכו, לפני שאתם מתייאשים, דעו כי יש מה לעשות בנידון. יש לפנות מיד לשירותיו של עורך דין נזקי רכוש המתמחה בתביעות אל מול חברות הביטוח של הגורם שפגע בכם, ואף את האדם עצמו. תביעות מול חברות הביטוח יש להגיש בתוך שלוש שנים מרגע האירוע. במידה ולא, התביעה תתיישן ולא תוכלו להגיש אותה.

3 מקרים בהם יש לפנות אל עורך דין נזקי רכוש

* נזקי רכב – במידה ועלות הנזקים הינה פחות מ- 75,000 ש"ח, תוגש התביעה לנזקי הרכוש לבית המשפט בסדר דין מהיר. עורך דין נזקי רכוש יצרף כתב תביעה וחוות דעת שמאית, כמו גם תצהירים ואסמכתאות משפטיות אחרות. הנתבע מנגד, יגיש את כתב ההגנה בתוך 45 ימים מרגע הגשת התביעה.

* הצפת בית עסק או בית מגורים – הצפה יכולה להסב נזקים כבדים; לארונות, לריצוף במקרה של מים כלואים, למשקופים, לעליית מים בפאנלים, ועוד. במקרה זה מומלץ להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח המכסה את המבנה. במקרה בו חברת הביטוח דחתה את התביעה, מומלץ לפנות אל עו"ד המתמחה בנזקי רכוש אפילו על מנת לקבל סכום חלקי בלבד.

* נזק בגין שריפה – במקרים בהם ביתכם או בית העסק נפגע בשריפה, תוכלו להגיש תביעת רכוש נגד חברת הביטוח של המבנה. בדרך כלל יהיה זה ביטוח המשכנתא שיכסה את הנזקים. למרות זאת, ישנם מקרים בהם חברת הביטוח תדחה את התביעה ותסרב לשלם את תגמולי הביטוח. במקרה זה, ניתן יהיה להגיש תביעה בסדר דין מהיר (במקרה וסכום התביעה יהיה נמוך מ- 75,000 ש"ח), בעזרת עורך דין נזקי רכוש מקצועי.

תהליך הגשת התביעה

בשלב הראשון כמובן, יהיה עליכם לגשת למשטרה. בהרבה מאוד מהמקרים זו לא תעשה דבר בעניין, אך עצם העובדה שבכלל ניגשתם למשטרה תהיה ראייה לכך שקרה משהו. בשלב השני נכנס לתמונה עורך דין נזקי רכוש שידאג לאסוף עדים אמינים וראיות, על מנת להצליח להוכיח שאכן נגרם נזק לרכוש שלכם. עוד ידאג עורך הדין לנזקי רכוש לתווך ביניכם ובין שמאי שיוכל להעריך את שווי הנזק, ואף להעריך האם בכלל ניתן לתקן את הרכוש שנפגע. מומלץ מאוד לשמור קבלות וחשבוניות על ההוצאות בעקבות הנזק שנגרם, מכיוון שמלבד הפיצוי על עצם הפגיעה ברכוש, כנראה שתהיו זכאים לפיצוי גם על העלויות הנלוות כתוצאה מהפגיעה.

רוצים לדעת עוד? נגרם לרכוש יקר לכם נזק לאחרונה? אל תחכו, זה הזמן לפנות לעורך דין מקצועי שמכיר מקרוב את עולם נזקי הרכוש, שיוכל ללוות אתכם בצורה המקצועית ביותר עד לקבלת הזכויות והפיצויים שאתם זכאים להם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...