עורך דין מס הכנסה

06/01/2021
חדשות

במדינת ישראל, עבירות מס הכנסה מבוצעות בהיקפים גדולים, מה שגורם לגורמי האכיפה ורשויות המס להחריף ולהחמיר את האכיפה ולבתי המשפט להחמיר את הענישה במטרה לייצר הרתעה. עבירות מס הכנסה הן שם כולל לפעולות שונות המבוצעות בניגוד לפקודת מס הכנסה וחקיקה נלוות. החובה לשלם מס הכנסה חלה על אדם פרטי, חברות ועסקים ועליהם מוטלת החובה להכיר את חובותיהם אל מול גורמי הממשל והרשויות. לפיכך, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי וחשבונאי אשר יסביר לבעל העסק חובותיו בדין. בכל הנוגע לתחום המיסים בכלל ומס הכנסה בפרט, במיוחד במקרה בו קיבלתם הודעה ו/או פניה ו/או זימון מרשויות המס לגבי בעיות שונות ובהן, אי דיווח שנתי, אי תשלום מס, וכו׳, מומלץ לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מס הכנסה, במטרה להבטיח ולהגן על זכויותיכם, שמא חלילה תמסרו פרטים ו/או מסמכים אשר עלולים לפגום בהגנתכם מול רשות המסים, לגרום לפתיחה בחקירה כנגדכם או לפגוע באפשרותכם לסיים את ההליכים בעניינכם בצורה מהירה.

סוגי עבירות מס

המקורות העיקריים להכנסות מיסים לקופה הציבורית במדינת ישראל הם: שכר עבודה, תשלומי עצמאים, נכסים, ריבית ועוד. עבירות מס נחלקות לשני סוגים: עבירות "מהותיות" ועבירות "טכניות". עבירות מס טכניות נחשבות לקלות, באופן יחסי, אולם גם בגינן הנאשם עלול למצוא עצמו מתמודד עם כתב אישום ואף להישלח למאסר. עבירות מס טכניות מצביעות על היעדר כוונה פלילית מצד המבצע והן כוללות לרוב אי הגשה של דו"חות במועד ובצורה סדירה ותקינה, אי ניכוי מס במקור וכו׳. במקרים אלה כתב האישום עלול לייחס ביצוע עבירה או עבירות אשר העונש בגינן נמוך ואולם, כתב אישום והרשעה פלילית גם בעבירת מס טכנית הוא דבר שעלול ליצור כתם על שמו הטוב של אדם, על מנת למנוע מצב שכזה, יש לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מידי עו״ד מס הכנסה מוביל. עבירות מס מהותיות, נחשבות לעבירות חמורות יותר והן מחייבות קבלת ליווי מקצועי מידי עורך דין מיסים בעל ידע וניסיון במשפט פלילי ועבירות צווארון לבן. עבירות מס מהותיות כוללות : העלמות מס, ניהול פנקסי חשבונות פיקטיביים, הפצת חשבוניות פיקטיביות, מתן סיוע לאחר ביצוע עבירות מס ועוד. כתבי אישום, בגין עבירות המס המהותיות, מוגשים על ידי הפרקליטות והעונש בצידן יכול להגיע לשנות מאסר רבות.

החשיבות בהכרת החוק

פקודת מס הכנסה אינה מוכרת לכולם באופן מלא ובוודאי כאשר מדובר באזרחים שאינם עוסקים בנושא באופן שוטף ויומיומי. נוסף על כך, ישנם תיקונים שונים המתווספים מעת לעת ותקדימים משפטיים אשר מחייבים ידע משפטי ונגישות למאגרים משפטיים, דבר שמעלה את הסבירות, כי חלק מהאנשים לא יכירו את כל העדכונים והפרטים בסעיפי הפקודה והתקנות השונות. על מנת לוודא, כי אתם מקיימים את הכללים השונים בהתאם לפקודת מס הכנסה, הפנייה לעורך דין מיסים הינה חשובה וחיונית וזאת, במטרה להכיר את החוק ולהבטיח כי אתם פועלים על פיו בצורה נכונה. הפנייה לעורך דין מיסים, לצורך בירור ראשוני ולקבלת ייעוץ מס הכנסה מקצועי, הינה הכרחית וזאת כאשר קיים חשד כי לא ביצעתם את הדרוש במסגרת פקודת מס הכנסה ואם קיים חשש בדבר דיווח ראוי על הכנסות וכו'. ישנם מקרים בהם בגלל אותם פעולות או אי ביצוע פעולה המתחייבת בדין אתם עלולים להיות חשודים או נאשמים בבית משפט ובמצב שכזה הוכחת חפותכם עשויה להיות מסובכת וקשה ואתם נדרשים לייצוג של עורך דין מס הכנסה מנוסה אשר יסביר לכם את מצבכם המשפטי, יפעל לסייע לכם ולהגן על זכותכם בבית המשפט תוך תשלום מס נמוך ככל האפשר ופגיעה מינורית ככל שניתן בעקבות ההליכים המשפטיים בעניינכם.

השירותים המשפטיים של עורך דין מס הכנסה

פנייה לקבלת שירותים משפטיים מעורך דין מס הכנסה במגוון הסוגיות, בתחום המיסים, סוגיות פליליות ואזרחיות המגיעות לא פעם לפתחו של בית המשפט, בשלבים מתקדמים יותר, הינה בעלת חשיבות רבה. עורך דין מנוסה, בעל ידע ומומחיות בתחום, יוכל להציג בפניכם את המצב המשפטי, לחסוך לכם הדיינות משפטית ארוכה ועוגמת נפש רבה כמו גם עלויות רבות. עורך דין מס הכנסה הכל ידע וניסיון יכול, בנסיבות מסוימות, להביא לסיום מהיר של ההליכים המשפטיים, לסיימם ללא הרשעה פלילית, בתשלום קנס מנהלי ובעבירות מס אחרות קשות וחמורות יותר, להציג את המקרה בפני הרשות שהגישה את כתב האישום, לחתור להסדר טיעון מקל ולהציג את עניינכם באופן שיאפשר לגורמים הרלוונטיים להתחשב בנסיבות מקלות, ככל שאלו קיימות, בעניינכם. ליווי משפטי איכותי ומקצועי הינו משמעותי וכולל שימוש בכלים אפקטיביים ועריכת מחקר יסודי ומעמיק לגבי הנסיבות והמצב המשפטי בתיקכם, הכל על מנת למנוע הרשעה, עונשי מאסר במקרים חמורים וסיום ההליך הפלילי בנזק המינימאלי האפשרי.

משרד עורכי דין מס הכנסה בעל ידע וניסיון משפטי בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מס הכנסה, עשוי להציל את חירותכם וכיסכם.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...