עבודה מותאמת תרבות עם הורים יוצאי אתיופיה

28/10/2015
חדשות

ביום שני (26.10.15) קיים האגף לשירותים חברתיים ובריאות בפ"ת, בניהולו של גיא עפארי ובראשותו של אשר שוקר, יום עיון בנושא עבודה מותאמת תרבות עם הורים יוצאי אתיופיה.

כ- 200 איש השתתפו ביום העיון, ביניהם עובדי האגף לשירותים חברתיים ובריאות, אנשי שירותים שעובדים עם הקהילה ונציגים ממשרדי הרווחה, החינוך והקליטה. במהלך יום העיון ניתנה סקירה של  פעילות צוות האגף לתחום קהילת יוצאי אתיופיה שפעל במהלך 4 שנים האחרונות לטובת הקהילה (וארגן גם  את יום העיון), הושקה חוברת השתלמות של עובדות האגף בנושא כשירות תרבותית, ניתנה הרצאה מרתקת של נעמי שמואל - אנתרופולוגית, סופרת ומנחת הורים, והועלתה הצגה של השחקן יוסי וואסה שבכישרונו הרב העביר לקהל את חווית המעבר הבין תרבותי באמצעות קטעים הומוריסטים לצד סיפור אישי ומרגש.

יוסי וואסה (צילום: לשכת דובר העירייה)

בסוף היום נערך דיון עם הקהל ועלו תובנות ענייניות לגבי עבודה מותאמת תרבות עם הורים וילדים יוצאי אתיופיה.

ראש העיר איציק ברוורמן אשר הגיע לברך אמר: "אנו פועלים כל העת למען הקהילה האתיופית במגוון תחומי החיים. עבודת האגף לשירותים חברתיים ובריאות הינה חוד החנית של עבודת העירייה מול הקהילה, ומשקפת את המאמצים שנעשים להמשך קליטת הקהילה בצורה מיטבית. אני מודה לכל המארגנים ומאחל לכל השותפים המשך עשייה פוריה".

אשר שוקר ראש האגף לשירותי רווחה ובריאות בירך את הנוכחים ואמר כי "האגף ימשיך בעשייה הרחבה למען תושבי הקהילה, כאשר תכנית העבודה כוללת עבודה מול כל שכבות הגיל ובמגוון תחומי רווחה ובריאות".

עוד ברכה לינה ליפשיץ נציגת בית הספר המרכזי להכשרת עובדים בשירותים החברתיים שריכזה השתלמות של עובדות האגף בנושא כשירות תרבותית. את היום ריכזה והובילה ענת גולדל עו"ס קהילתית באגף לשירותים חברתיים ובריאות, רכזת תחום קהילת יוצאי אתיופיה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...