סקירה מאוחרת מורחבת - מה חשוב לדעת על ההליך?

13/01/2021
איכות חיים


השלבים הראשונים של ההריון הם הרגעים המרגשים והמיוחדים ביותר בחיים של בני הזוג. זהו שינוי עצום, בוודאי ובוודאי אם מדובר על הריון ראשון, ולוקח לכם זמן לעכל את גודל הבשורה. אבל לאחר כמה שבועות של תקופה מאוד מרגשת ומיוחדת, מגיע השלב שבו צריך להתחיל לדבר בצורה רצינית על הבריאות של התינוק ועל ההיתכנות לבעיות בריאותיות בהווה ובעתיד. לא סיטואציה פשוטה בכלל, אבל תהליך חשוב מאוד שיכול להשפיע על חיי המשפחה לאורך המון שנים. ולכן פעמים רבות נשים צעירות נשלחות לבדיקת סקירה מאוחרת מורחבת, שבה נבחנים האיברים של העובר לעומק בצורה מקצועית המבוססת על מכשור טכנולוגי מתקדם במיוחד.

ארבעה דברים שצריך לדעת על סקירה מאוחרת מורחבת

במקום להמתין ליום הלידה ולגלות שישנן בעיות בריאות מסכנות חיים, הטכנולוגיה מקלה על תהליך הזיהוי ומאפשרת להורים לקבל מספיק זמן לקחת החלטות. בדיקה פשוטה יחסית, כמו סקירה מאוחרת מורחבת מסוגלת לתת הצצה למתרחש בתוך חלל החרם, ובכך להקל בצורה משמעותית את הלחץ לקראת הלידה. הסקירה מתבצעת בדרך כלל בין שבוע 22 לשבוע 24 של ההיריון, אז ניתן לראות את העובר בצורה ברורה ולקבל מידע אודות תהליכי התפתחות מתקדמים יותר. רגע לפני תהליך סקירה מאוחרת מוחרבת, חשוב שתדעי שבבדיקה ניתן לקבל מידע על:

1. המוחהבדיקה מאפשרת לראות את ההתפתחות של חדרי המוח, את האיברים שנמצאים במחצית המוח כמו כפיס המוח ואת אזורי הרפלקס. כפלי המוח הנבחנים ומערכת הגולגולת מקבלת סקירה נרחבת בצורה ויזואלית.

2. הלבבדומה לתהליך שעובר מוח העובר, גם הלב מקבל סקירה שבודקת את מבנה הלב, כולל המסתמים. כך ניתן לאתר פגמים בלבת, לראות את מבנה החדרים ולאתר את כלי הדם החשובים של מערכת הדם.

3. מבנה השלדסקירה מאוחרת מורחבת מראה את צמיחת העצמות של העובר, את מבנה עמוד השדרה ואת התקינות של חוט השדרה. כמו כן ניתן לראות את ההתפתחות של הידיים והרגליים, ולוודא שהעובר בריא ושלם.

4. האברים הפנימייםבאזור הבטן, נבחנות כל המערכות הפנימיות, כולל מערכות איברי המין של העובר. זאת כמובן לצד הערכת משקל, ולצד שורה ארוכה של בדיקות למערכת הרחם של האישה.

בדיקה אחת שנותנת לך שקט נפשי חשוב במיוחד

האפשרות לראות בצורה ויזואלית את כל האיברים החשובים ביותר של העובר, יכולה להיות אפשרות מאוד מרגיעה במיוחד אם יש חשש לבעיות בריאותיות מסכנות חיים. הטכנולוגיה מאפשרת לכם לקבל את כל הפירוט, בבדיקה יחסית פשוטה המבוססת על טכנולוגיות לא פולשניות ולא כואבות. כל שנותר לך לעשות בשלב זה, הוא לפנות לעזרתו של רופא הנשים אשר מלווה את התיק הרפואי שלך, ולבקש לקבל הפניה לבדיקה כל כך חשובה וכל כך משמעותית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...