ספר חדש: "סיפורי פתח תקוה"

21/08/2016
חדשות


בימים אלה משלימה עיריית פתח תקוה את הוצאתו לאור של הספר "סיפורי פתח תקוה". בספר 69 סיפורים על מקימי המושבה ואתרים היסטוריים בה. מחברת הספר יעל שהם, המתנדבת בארכיון פתח תקוה, ליקטה אירועים מחיי היום יום ומסיפורי גבורה הרואיים של מייסדי העיר ובוניה.

בין הסיפורים מעשי גבורה של אנשים, יוצרים ואמנים שנולדו בעיר וגדלו בה, ביניהם סיפורים על הסופר חנוך ברטוב, משפ' פארג, הזמרת אופירה גלוסקא והכדורגלן נחום סטלמך, זקן השומרים אברהם שפירא, גיבור המושבה סנדר חדד ועוד. לצד הסיפורים על-אודות אותן דמויות, קיימים סיפורים על אתרים היסטוריים בעיר, כמו הבאר הראשונה, בית הכנסת הגדול, וכן אירועים מרכזים בחיי המושבה, כמו הקציר הראשון שהתקיים בשנת 1879 (לראשונה לאחר 2000 שנה חקלאי פתח תקוה קוצרים יבול מוצלח ומעלים אותו לירושלים כדרך שעשו אבותיהם בבית המקדש) ועוד.

בית הכנסת בפ"ת – צילום: ניסן בן נעם ( (באדיבות הארכיון לתולדות פתח תקוה ע"ש עודד ירקוני

הסיפורים נאספו ולוקטו על ידי יעל שהם, מתנדבת שנים רבות בארכיון לתולדות פתח תקוה ע"ש עודד ירקוני. סייעו להפקת הספר והוצאתו מהכוח אל הפועל דובר העירייה חזי חקאק, מנהלת מינהל התרבות דרורית גור אריה, מנהלת הארכיון גליה דובידזון, צוות הארכיון ומתנדביו, ונוני ירון אחראית אוספים מיוחדים בארכיון.

ראש העיר איציק ברוורמן: "כיליד העיר, המכיר את נופי העיר הקדומים כמו גם החדשים, הזוכר את אין-סוף הפרדסים אך מכיר היטב גם את הבניינים הגבוהים והחדשים, אני נרגש לנוכח הסיפורים המרתקים בספר. פתח תקוה עשתה כברת דרך עצומה מאז היותה מושבה ועד להיותה העיר החמישית בגודלה בישראל. אני מודה ליעל שהם ולכל העושים במלאכה ומזמין את הציבור הרחב לטייל במשעולי העיר, לאתר את המבנים הישנים ובאמצעות הספר ליהנות מזיכרונות העיר ומסיפוריה המרתקים".

יעל שהם: "עבורי המושבה הינה רצף זיכרונות ילדות של מסלול האופניים הראשון. לימוד השחייה בבריכת רייספלד, הליכה לסרט טוב בקולנוע "היכל" או "הדר" והצצה אסורה בבית הקפה – "הציפור הכחולה". טיול בשדותיה, יפי הטבע סביב, פריחת הפרדסים, ביצת הנרקיסים וגבעת הצבעונים. הם חקוקים בי ומביאים אור ושמחה בליבי".

יועץ מדעי לספר - דר' אביב ששון. הוצאה לאור - דנית ויהודה סלומון.

השקת הספר תתקיים ביום רביעי 14.9.16 בשעה 18:00 בבית יד לבנים, קריית המוזיאונים. 

שתף ב-

תגובות

רכישת הספר סיפורי פתח תיקווה
שלום רב אשמח לדעת איך אוכל לרכוש את הספר סיפורי פתח תקווה תודה עמית
עמית פלד - 18/12/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...