ספר חדש: "מעשה בראשית"

02/11/2016
חדשות


ארבעה תושבי פ"ת כתבו ספר ייחודי שמשלב את פרשת השבוע עם סיפורים על העולם הסובב אותנו – מוזמנים לתמוך בהדפסה ובהפצה.

נתי בן דוד, אברהם נתיב, לוי צכמייסטר ויוסי שחר – 4 תושבי העיר (חלקם בעבר וחלקם בהווה), כתבו ספר חדשני ומעניין. ואיך הכל נולד?

לוי צכמייסטר: "ישבתי עם הילדים שלי בשבת, ודיברנו על הפרשה. הם החלו לספר את מה ששמעו מהגננת, ואני בין לבין משלים את דבריהם, שואל ומסביר. בשלב מסוים, אשתי אמרה לי: לוי, הילדים צמאים לדעת, לשמוע, לראות ולקבל תמונה רחבה על הסובב אותם, על העולם. התחלתי לספר להם כיצד התירס גדל, על השלבים במפעל וכיצד הוא מגיע עד אלינו לשולחן. חשבתי לעצמי, אין סתירה בין הדברים. אפשר לשבת על השולחן, לדבר על הפרשה, ומשם לגלוש לכל כך הרבה דברים נוספים מעניינים".

לוי ממשיך לספר: "פניתי לחברי אברהם, והצעתי בפניו את הרעיון. ידעתי שזה יעניין אותו, כיוון שמגיל צעיר מאוד הוא עוסק ולומד בענייני מדע וטכנולוגיה. יחד חשבנו על הקונספט הזה, שאלנו חברים וקיבלנו תגובות נלהבות. רבים אמרו לנו שהם לא מבינים איך עד עכשיו לא יצא ספר בסגנון הזה. כשפנינו לעולם הרבני והמדעי, והבאנו לפניהם דוגמאות מהספר, הם שלחו מיד את ברכתם ועידודם."

כדי להוציא לאור משהו מיוחד ומקצועי, פנו לוי ואברהם אל יוסי שחר שמומחה לאיורים, קומיקסים ואנימציה: "החלטנו שנוציא מהדורה אלבומית, גדולה, כמו האנציקלופדיות האיכותיות, עם דפי כרומו צבעוניים. העיצוב והאיורים המשעשעים שלו מוסיפים צבע ורצון פשוט לשבת ולקרוא, לא משנה אם אתה ילד או מבוגר. כדי להוסיף נופך חינוכי וערכי צירפנו לצוות את נתי, שעוסק בהוראה וחינוך שנים רבות, ויש לו ניסיון רב בכתיבה ועריכת חומרים לימודיים".

מה ששימח מאוד ועודד את הצוות זה הפידבק החיובי מכיוונים לא צפויים: "מהציבור החילוני-מסורתי שמענו שזה מה שהם חיפשו. הרי את ספר פרשת השבוע הקלאסי הם לא יקראו. מאידך, מסתבר שגם בציבור החרדי המודרני הספר מעורר עניין רב. פנו אלינו ממוסדות חרדים ואמרו שיש מהציבור שלהם דרישה כזאת. לא ספרים שמחפשים את ההתנגשויות של התורה והמדע אלא משהו שיחבר, שלא ייכנס לקושיות ולא יסתבך, אלא יפתח עולם של ידע והבנה שתורה ומדע משלימים זה את זה."

לוי מסכם: "אני חושב שהספר הזה יהפוך לחלק מהספרייה בכל בית. אנו רואים בחזון שלנו ילדים שמשוחחים ביניהם על מה שקראו בספר, מתלבטים יחד בשאלות שעלו בו. ממש "ומלאה הארץ דעה את ה'".

כעת הפרויקט עלה להאדסטארט לגיוס כספים לצורך עיצוב, הדפסה, שיווק והפצה: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=21046

מוזמנים לתמוך!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...