ספריית נצח ישראל בפתח תקווה מצטיינת מחוזית

18/04/2016


ספריית בית החינוך ממ"ד נצח ישראל, בניהולה של רווית זר, זכתה במקום השלישי בתחרות "הספרייה המצטיינת" במחוז תל אביב. ציון לשבח גם לספריות בבתי הספר יד לבנים וכפר גנים.

בית הספר "יד לבנים" בניהולו של יוסי גיל, זכו בציון לשבח על פעילות ייחודית בספרייה לשימוש באומנויות לעידוד הקריאה, ובית הספר ממ"ד כפר גנים בניהולה של ליאת אילון זכו בציון לשבח על פעילות ייחודית כספרייה דו לשונית, המעודדת קריאה גם בשפה האנגלית.

רווית זר - מנהלת בית ספר ממ"ד נצח ישראל: "בית ספרנו זכה בתחרות המחוזית במקום השלישי וזאת בזכות פעילות עשירה, מגוונת וייחודית בכל תחומי הדעת, ובתחום השפה בפרט, זאת באמצעות הכנת משחקים על ספרי המצעד, שילוב של ספרים דיגיטליים, עבודות חקר ועוד. את התחום בביה"ס מובילה בהצלחה רכזת השפה ברוריה בריימן".

(באדיבות בי"ס נצח ישראל)

בחירת הספרייה המצטיינת נעשתה עפ"י 7 פרמטרים:

ארגון הספרייה - קטלוג מסודר, השאלת ספרים, ניקיון, אסתטיקה ועוד.

צוות - בעל תפקיד ספרן/רכז וכן אחריות ומחויבות של צוות ביה"ס לעידוד קריאה.

* תכנית פעילות של הספרייה המשקפת את שילוב הספרייה בתהליכי הוראה ולמידה.

שילוב הספרייה בתהליכי הוראת ולמידה, בתכנית לעידוד הקריאה בחינוך לשוני, וכן עידוד קריאה בתחומי דעת נוספים כמו היסטוריה, גיאוגרפיה, אמנות ועוד. קיום הדרכה לכתיבת עבודות וחיפוש חומר.

שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ומתן מענה הולם לתלמידים אלו בפעילויות בספריה.

* יוזמות ייחודיות (כגון מועדון קוראים, תערוכות, מפגשים עם סופרים).

* תקשוב - שילוב התקשוב בפעילויות המתקיימות בספריה, הכנת תוצרים בשילוב מיומנויות תקשוב, מפגשי סופר מקוונים ועוד.

ראש העיר איציק ברוורמן שיבח את הספריות הזוכות: "דווקא בעידן הטכנולוגיה והקדמה בו אנו נוטים לקצר מילים ומשפטים, יש מקום, יותר מתמיד, ליהנות מיופייה של המילה הכתובה. אנו בפתח תקוה מעודדים את הקריאה הן באמצעות ספריות בתי הספר והן באמצעות הספריות העירוניות ונמשיך לעשות כן. ברכות לבתי הספר הזוכים, לצוותים ולתלמידים".

פרסים ותעודות יוענקו לבתי הספר בטקס "נבחרת הקוראים" שיתקיים ביום שלישי 7.6.16. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...