סיפורו של סוס שידע את הדרך

26/12/2014 | יהודה בנך
חדשות

מילטון אריקסון, אחד מההיפנוטרפיסטים הידועים (אם לא ה...) של המאה העשרים היה נוהג להעביר השאות (סוגסטיות) ללקוחותיו דרך הסיפורים המטפוריים שסיפר.

באחד מהם הוא מספר, שיום אחד התפרץ סוס לחצר שלהם בכפר בו הם התגוררו. מכיוון שהסוס לא היה מוכר וגם לא היו עליו סימני זיהוי, הם לא ידעו מה לעשות איתו. מילטון אריקסון שהיה עדיין נער עלה על הסוס והוביל אותו לרחוב המרכזי של הכפר, ונתן לסוס ללכת באופן חופשי לאן שהוא רוצה, ורק כיוון אותו שיישאר על הדרך כשהוא ניסה לחמוק לשדות ללחך עשב.

אחרי מרחק של כמה קילומטרים הסוס פנה לתוך אחת החצרות. בעל הסוס המופתע שאל את אריקסון כיצד הוא ידע להחזיר את הסוס הלא מוכר למקומו הנכון. אריקסון השיב לו: "לא ידעתי, אבל הסוס ידע. כל מה שעשיתי היה לשמור שהסוס לא יסטה מהדרך".

המסר שמעביר אריקסון בסיפור מטפורי זה הוא שלכל אדם "תועה" יש ידע פנימי על הדרך הנכונה לו, ועל המטפל הטוב לדעת רק לשמור אותו על המסלול ולכוון אותו שידע להוציא את הידע מתוכו. זאת להבדיל משיטות שבהן המטפל מייעץ ללקוח מהי הדרך הנכונה. לדעת אריקסון, הלקוח יודע את הדרך, ועל המטפל רק לעזור לו לשמור על המסלול שלא יסטה.

גם אני דוגל בשיטה זו - לעזור ללקוחותיי מתוך אמונה מלאה בחוכמה הפנימית שלהם להוליך את עצמם הביתה.

 

למאמרים נוספים של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...