סיכום עונה במועדון הכדורסל מכבי פ"ת

29/05/2016
חדשות


מועדון הכדורסל מכבי פתח תקווה מתקרב לסיום עונת 2015-16. הייתה זו עונה מאוד מוצלחת למועדון, במהלכה הושגו הישגים קבוצתיים וגם אישיים.

מכבי פ"ת כדורסל הוא אחד המועדונים הגדולים בארץ ומשחקים בו 1,750 שחקנים פעילים במסגרות שונות - ביה"ס לכדורסל בנים, ביה"ס לכדורסל בנות, פרויקט ילדי גן, ליגת חטיבות הביניים ומחלקת הנוער בה פעילים שחקנים מגילאי קט סל (כיתות ה'-ו') ועד לגילאי נוער וקבוצת הבוגרים.

קבוצת הבוגרים המשחקת בליגה הארצית (מחוז דרום) עשתה היסטוריה השנה עם המאמן עידן דורון כאשר העפילה לפלייאוף הליגה הארצית מהמקום הרביעי. בחצי הגמר פגשה הקבוצה את אליצור רמלה מהמקום הראשון, ובסדרה של הטוב מ-3 הפסידה רק לאחר מאבק עיקש וצמוד. זכור במיוחד המשחק השני בסדרה אשר נערך ב"עולמות" אשר היה מלא מקיר לקיר ובו נערכו לא פחות מ-4 (!) הארכות, בסיומן גברה הקבוצה בתוצאה 108-101 על הקבוצה הפייבוריטית מרמלה. גם במשחקים שנערכו מרמלה היו הבוגרים קרובים מאוד אך בסוף נכנעו לשחקני רמלה שעלו לגמר, אך למרות זאת עונה מצוינת של הקבוצה העירונית.

ראוי לציין שבסגל הקבוצה הבוגרת משחקים 5 שחקני בית - כלומר שחקנים מקומיים שגדלו במחלקת הנוער של מכבי פ"ת: נדב נאור, אופק מלכה, רון גוטמן, מתן כהן וגיא רוטמן. אופק מלכה אף נבחר בסיום העונה לשחקן הצעיר המצטיין של הליגה כולה!

במחלקת הנוער הושגו השנה 3 אליפויות, ובנוסף העפילו שתי קבוצות בכירות לפלייאוף הליגה:

קבוצת הנוער הבכירה המשחקת בליגה הארצית נמצאת בימים אלה בעיצומם של משחקים קריטיים אשר יקבעו אם תעפיל לליגה הלאומית בשנה הבאה. הקבוצה עלתה לפלייאוף לאחר שסיימה במקום ה-3 בליגה והיא תשחק בבית של 3 קבוצות, אשר מתוכן זו שתסיים במקום הראשון תעפיל לליגה הלאומית. ביום רביעי ה-1.6 תארח הקבוצה את בית"ר אשדוד.

קבוצת הנערים י' לאומית עשתה עונה מוצלחת גם היא כשהעפילה לפלייאוף הליגה הלאומית (בה משחקים הקבוצות הטובות בארץ) לאחר שסיימה במקום ה-2 את הליגה! בשמינית הגמר פגשה הקבוצה את מכבי חיפה החזקה ונכנעה לה לאחר שני משחקים מצוינים. לא פחות חשוב מההישגים הקבוצתיים - מקבוצה זו יצא אחד השחקנים, אופק לוי, למבחנים לנבחרת ישראל לגילאי קדטים (עד גיל 16), בסיומם נבחר אופק לשחק בסגל הסופי של הנבחרת ואף יצא איתה לטורניר שהתקיים באיטליה, כהכנה לאליפות אירופה שתיערך בקיץ מול הנבחרות הטובות ביבשת! במהלך השנה הצטרף אופק גם לקבוצת הנוער והתברג בחמישיית הקבוצה.

קבוצת הנערים ט' לאומית הגיעה להישג יוצא דופן השנה כשזכתה באליפות הליגה! זאת לאחר עונה מדהימה במהלכה הפסידה רק משחק אחד וניצחה 19 משחקים. הקבוצה הצליחה לזכות באופן רשמי במחזור האחרון לאחר שהתמודדה במהלך כל העונה ראש בראש מול הפועל כפר סבא, ובמחזור הסיום עם ניצחון נהדר על אליצור נתניה הבטיחה הקבוצה את האליפות ההיסטורית.

 

קבוצת הנערים י' מחוזית זכתה גם היא באליפות לאחר שהפסידה משחק אחד בלבד במהלך כל העונה, ובזכות ההישג הזה הבטיחה את העלייה לליגה הארצית בשנה הבאה.

גם בגילאים הצעירים יותר הושגה אליפות השנה, כאשר קבוצת הקט סל א' (כיתות ו') זכתה באליפות הליגה, לאחר עונה נהדרת בה ניצחה 15 משחקים והפסידה משחק אחד בלבד.

ביום חמישי ה-2.6 יערך ב"עולמות" אירוע סיום העונה של קבוצות מחלקת הנוער וביום שלישי ה-7.6 יערך בפארק נחשונית הפנינג סיום של ביה"ס לכדורסל.

לידיעות ספורט נוספות בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...