סיכום יריד התעסוקה לנוער בפ"ת

12/06/2016


ביום ראשון (31.5.16) התקיים בפארק יד לבנים יריד תעסוקה לנוער בארגון אגף הנוער והצעירים ובשיתוף מועצת הנוער העירונית.

ליריד הגיעו מאות בני נוער שבאו בכדי למצוא עבודה לקיץ ונחשפו ליותר מ-600 משרות שאותרו עבורם. השנה היריד היה בהיקפים גדולים ומשמעותיים יותר מבשנים עברו, הן מבחינת כמות בני הנוער שהגיעו לאירוע והן מבחינת היצע העבודות.

ביריד הוצבה תחנת מידע של זכויות בני הנוער בעבודה, ייעוץ משפטי ופרטים על העַסקה הולמת וחוקית של בני נוער ובה נמסרו פרטים כגון: גיל העסקה חוקי, שעות מנוחה ואכילה, שעות עבודה מותרות (העסקה המסתיימת משעה מסוימת מחייבת את המעסיק לדאוג להחזרת העובד לביתו) , תעריף שכר מינימום לבני נוער, החזר הוצאות נסיעה, תשלום בגין תקופת התלמדות/ניסיון וכדומה.

צילום: לשכת דובר עיריית פתח תקווה

גיא אליהו, מנהל אגף הנוער והצעירים: "יריד התעסוקה נועד להנגיש לבני הנוער בעיר מקומות השמה ולסייע להם באיתור מקומות עבודה בחופשת הקיץ. הכמות העצומה של בני הנוער שפקדו את היריד רק המחישה את הצורך של בני הנוער באיתור מקומות עבודה, הצורך במידע על זכויותיהם במקום העבודה וכן לעורר מודעות בדבר ניצול ופגיעה מצד מעסיקים".

מעיין אורון, דוברת מועצת הנוער העירונית: "ליריד הגיעו המון בני נוער והפרסום היה מצוין. פתחנו אירוע ברשתות הפייסבוק, עברנו בכיתות ותלינו שלטים וזה היה מסודר ומאורגן. אני מקווה שכל מי שרוצה לעבוד בקיץ ימצא מקום שמתאים לו".

שרון וולקני, רכזת מנהיגות ואחראית מועצות הנוער: "מועצת הנוער והתלמידים קידמה את היריד בכדי לתת מענה למאות בני הנוער שיוצאים לחופשה בקיץ, ולדאוג לתלמידים למרחב תעסוקה בטוח ברחבי העיר. המועצה ליוותה את היריד מבחינת הסברתית ויש להם חלק גדול בהצלחת היריד".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...