סיור בעקבות לוחמים

15/10/2014 | ניסים קלדרון
חדשות

עוד ועוד פתח-תקוואים מצטרפים לטיולים המיוחדים שמארגנים מפקדי צה"ל בעבר תחת הכותרת: 'בעקבות לוחמים'. הוותיק מביניהם הוא תת אלוף יהודה דובדבני, מפקדה הראשון של חטיבת גבעתי, בעל עיטור המופת, שטיולי האיכות בהדרכתו ברחבי הארץ הביאו לביקושי הצטרפות של תושבי העיר, שרובם נענים בתשובה: "כל המקומות תפוסים".

מי שלא היה תפוס בימי החג הוא לוחם גולני סמל אשר גולדברג, שהזמין אותי להצטרף לחבורה נפלאה של אנשי תקשורת וספורט, לסיור במקום בו לחם בגבורה ובו נפלו חבריו לנשק, ביניהם שלושה מבני פתח-תקוה. בשעת בוקר מוקדמת יצאה "סיירת הספורט", שכללה את העיתונאי ושדרן הספורט המיתולוגי דני דבורין, העיתונאי רוני דיאון, שופט הכדורגל בעבר ואיש הלוגיסטיקה של ההתאחדות לכדורגל, טובי מלאך, עבדכם הנאמן ומפקד הכוח אשר גולדברג, לסיור מרתק בצפון הארץ.

חיילי הנח"ל עם "סיירת הספורט"

זה החל בתפילה על קברו של רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה, ביקור חובה במועדון הכדורגל המייצג את צפונה הרחוק של ארצנו - הפועל קריית שמונה, והמשכה ב"מסע כומתה" לעבר הבונקרים המבוצרים בתל פאחר ותל עזזיאת ברמת הגולן, שנכבשו במעשי גבורה ע"י חיילי גולני, בקרבות עקובים בדם. בקרבות אלו נפלו שלושה מתושבי פ"ת המונצחים במקום: יוסי קילמן, יואל זבדי וניסים צאיג, שנהרג בפיצוץ הממולכד בבית המכס העליון. רק מי שמסייר במקום שהגישה אליו מומלצת לרכבים 4*4, ונכנס לתוך המנהרות והבונקרים המשקיפים ממעל לעבר ישובי הצפון, מבין את גודל המשימה שנטלו על כתפיהם לוחמי גולני שכבשו את המקום במלחמת ששת הימים.

ביקור בעמוקה. מימין: רוני דיאון, דני דבורין, ניסים קלדרון, אשר גולדברג וטובי מלאך

התרגשות מיוחדת הייתה במקום, כאשר מחלקה של קציני וחיילי הנח"ל שסיירו באתר, פגשו את מי שלחם במקום ואיבד חברים רבים בקרב על שני המוצבים הסמוכים זה לזה, סמל המחלקה שהפך לקצין ומדריך השולט באזור - אשר גולדברג, שהעביר להם ולנו הרצאה שזכתה בסיומה למחיאות כפיים שהעירו את הצפון.

דובי אמיתי מארח במסעדת "הטחנה" במטולה את חברי "סיירת הספורט"

רעבים אך מלאי חוויות, עשינו את דרכנו לעבר הגדר הטובה ומשם למסעדת "הטחנה" ברחוב הראשונים במטולה, כאורחי הבעלים תושב המקום ונשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי. אין ספק שזו מסעדת בשרים מהטובות שיש בישראל. כדי שהמנות הגדושות שאכלנו לא יעשו נזקים ללב, ירדנו לסיור מודרך ע"י שרה כספי, ב'מרכז קנדה' הסמוך. בין משחקי באולינג וביקור באטרקציות המרכזיות של אתר הסקי המושקע, צפינו בסרט בעל 7 מימדי צפייה, בו כרישים, נחשים ענקיים, סלעים, רכבות וגשם עז יורדים עליך מכול כיוון.

שרה כספי מארחת את חברי "סיירת הספורט" במרכז קנדה במטולה

הסתיים מסע הכומתה, אותו תכנן ויזם המפקד אשר גולדברג, הידוע כהיסטוריון הכדורגל של ההתאחדות לכדורגל בישראל. עייפים אך מרוצים שבו בשעת לילה מאוחרת כוחותינו לגבולם!

 

בונקר בתל פאחר. משמאל: טובי מלאך, אשר גולדברג וניסים קלדרון

(התמונות באדיבות ניסים קלדרון)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...