סוגי עיסויים שאולי לא הכרת...

30/01/2020
בריאות ובטיחות

קיימים כיום כידוע סוגי עיסוי רבים המתמקדים באזורים שונים בגוף או נוקטים בגישות ריפוי שונות – ככל, במרבית המקרין העיסוי עצמו כרוך בתנועות לישה של הגוף בעזרת הידיים, ובמהלכו המטפל מפעיל לחץ עדין או חזק על השרירים ומפרקי הגוף, על מנת להקל על כאבים ומתחים.

עבור מי שפחות בקיא בתחום העיסויים העשיר והמגוון כיום, ריכזנו כאן מספר עיסויים מפנקים ומעניינים שכדאי לכם לנסות ולהכיר מקרוב...

עיסוי שוודי - עיסוי שוודי הוא סוג של עיסוי גוף מלא שנחשב כאידיאלי לאנשים אשר:

* זו ההתנסות הראשונה שלהם בעיסוי

* סובלים ממתח רב

* רגישים מאוד למגע

עיסוי שוודי יסייע לכם לשחרר את השרירים, ויאפשר לכם להירגע לחלוטין במהלך העיסוי. העיסוי כרוך בשימוש בשמנים, לכן כשתשכבו על שולחן העיסוי ללא בגדים, המטפל יכסה אתכם בסדין.

התנועות בהן ישתמש המעסה הן:

* לישה

* משיכות ארוכות לכיוון הלב

* תנועות מעגליות עמוקות

* תנועות הקשה ורטט

* טכניקה להנעה פסיבית של המפרקים

עיסוי תאילנדי - עיסוי תאילנדי מתאים לאנשים שמעדיפים עיסוי פעיל יותר ורוצים להקל על כאבים ומתחים. עיסוי זה יכול לסייע גם:

* לשיפור גמישות הגוף

* לשיפור מחזור הדם

* לשיפור רמות האנרגיה

עיסוי תאילנדי עובד על כל הגוף באמצעות רצף של תנועות הדומות לתנועות המתיחה בתרגול יוגה. המטפל משתמש בכפות הידיים ובאצבעות כדי להפעיל לחץ חזק על הגוף, למתוח ולפתל את גופכם לתנוחות שונות. במהלך העיסוי תוכלו להישאר לבושים בבגדים נוחים.

עיסוי טנטרי - עיסוי טנטרי הוא עיסוי חושני ודרך לתקשר בצורה ישירה ולא מילולית. לעתים קרובות, עיסוי טנטרי יכול להיות המגע הראשון עם אנרגיה, עם האנרגיה של הגוף שלכם, ועם הפוטנציאל להרחיב את האנרגיה המינית לעבר הגוף כולו. עיסוי טנטרי מיועד לאנשים שרוצים:

* ליצור קשר רב יותר עם גופם באמצעות העיסוי.

* לפתוח את גופם לאנרגיה.

* לרפא כל חוסר שביעות רצון מגופם, כל תחושה שלילית כמו פחד או בושה.

עיסוי זה מיועד לכם אם אתם רוצים ללמוד כיצד להירגע באופן עמוק כך שהאנרגיה הטבעית תתחיל לזרום ולהציף את הבעיות הרגשיות שלכם, אלה הדורשות שחרור וריפוי.

>> מעוניינים להתנסות בעיסוי טנטרי?  לחצו כאן.

עיסוי איורוודה - עיסוי איורוודה משלב את העקרונות ההודים העתיקים של האיורוודה (מדע החיים) ונקודות הלחיצה. עיסוי מסוג זה נועד ליצור איזון בין הנפש, הגוף והרוח, ולסייע לגוף לרפא את עצמו.

טכניקת עיסוי זו משלבת שימוש בשמנים אתריים ועשבי מרפא מחוממים, טפיחות ולישה עמוקה בהתאם לצרכים של המטופל. לפי האיורוודה, אבני הבניין של החיים כוללים חמישה יסודות שקיימים בכול היצורים החיים: חלל, אוויר, אש, מים ואדמה. אלה מתחברים ליצירת שלושה עקרונות של גוף ונפש בתוך הגוף, הנקראים דושות:

* אוויר וחלל – ואטה

* אש ומים – פיטטה

* מים ואדמה – קאפה

במהלך העיסוי, המטפל יחמם את השמן ועשבי המרפא כדי לעודד רגיעה וניקוי רעלים. השמנים הנבחרים אמורים לאזן את הדושה הדומיננטית שלכם. שמנים אלה חודרים לעור, נקשרים לרעלים ומוציאים אותם מהגוף.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...