סגר 3 ושלושה טיפים לארוחה קלה

07/01/2021
אוכל ובישול


כמה עוד אפשר להיות במטבח? בקורונה, מסתבר, כל הזמן. בסגר הראשון התמסרנו, בשני עוד התלהבנו, ובסגר השלישי כבר התרגלנו.  גילינו בתקופה הזאת דברים חדשים על עצמנו, על העולם ובעיקר – על אוכל. האוכל מציע נחמה והפוגה בייחוד בתקופת הסגר, שיש התרגשות והתרחשות תמידית סביב הארוחות. עם זאת, ישנם גם קשיים. כולם בבית, כל הזמן וכל יום צריך להכין 2-3 ארוחות. מה עוד אפשר לחדש? קבלו טיפים לסגר קל, חווייתי ובעיקר טעים.

הכי קל להזמין

משלוח פיצה תמיד עושה את העבודה, אז למה לא בעצם? הזמנת משלוחים הביתה הפכה לתופעה נפוצה, איכותית ומספקת בהחלט. האושר לא רחוק, על אף שבתקופה הזאת כך נדמה לנו. מגוון האפשרויות להזמנת אוכל גדל באופן משמעותי בקורונה. ישנה הבנה שאם האנשים לא מגיעים אל המסעדות, המסעדות יגיעו הביתה. באמצעות אפליקציות חדשות ונוחות למשתמש, עולם האוכל פתוח לפניך בלחיצת כפתור. נכון שהקלות יכולה להיות גם בעייתית. עלות המשלוח לעיתים יקרה ולמשפחה שלמה זאת הוצאה. קבלו טיפ להזמנה הבאה – אל תזמינו רק לארוחה הנוכחית, אלא גם לבאה. למשל, אם הזמנתם מגש פיצה, תזמינו כבר שניים. המגש השני ישמש כארוחה נוספת למחרת. שילמתם כבר על משלוח, ההכנה קלה וכולם יצאו מרוצים.

לבשל ביחד זאת חוויה

להחזיק משפחה שלמה בסגר בבית, זאת משימה לא פשוטה. המתח עולה, האנרגיות מתפרצות ולעיתים קשה לעמוד בלחץ. זה מובן, ההתמודדות היומיומית עם המצב וחוסר הוודאות משפיע. אז למה שלא תפרקו את הלחץ במטבח? ידוע שעשייה עוזרת לשחרר מתחים ואתם מוצאים את עצמכם בין ארוחה לארוחה כל הזמן. תירתמו את שאר בני הבית לעשייה משותפת. למשל, בהכנת בצקים. זוהי פעילות מהנה, פשוטה ובטוחה לילדים ובואו נודה על האמת, אין ילד שלא אוהב בצק, כך שכל בני הבית ישמחו להשתתף בהכנה. בין אם זה בצק לעוגה, לחמניות או פסטה הילדים ישמחו לאכול את מעשה ידם. הלישה הפיזית תעזור לשחרר מתחים ואתם תהנו מזמן איכות משותף ומעזרה במטבח.

מי אמר שאסור לשחק באוכל

גם אנחנו מתגעגעים לפעמים לשחק באוכל. כשהידיים נכנסות לתוך האוכל ומרגישות אותו, חוויית האכילה מסעירה הרבה יותר. אל תדאגו, המטבח לא יהפוך לטינופת. התמונה בראשנו של פסטת עגבניות מרוחה לכל עבר מרתיעה אותנו... אבל, בימי קורונה מאתגרים שכאלו, אפשר למצוא פתרונות יצירתיים לארוחה מזינה ופעילות מהנה. כיצד ניתן לעשות זאת? קחו את הירקות שיש לכם במקרר. אספו את הילדים סביב השולחן ותאתגרו אותם להרכיב באמצעות הירקות פרצוף, חיה או מכונית. כשהם יתלהבו מהיצירה שלהם, הם גם יאכלו אותה. הרווחתם מכל הכיוונים.

אל תתנו לסגר השלישי להוציא לכם את המיץ. המטבח עומד לרשותכם וניתן לשדרג כל ארוחה. ואם לא, תמיד אפשר להזמין הביתה מהמסעדה האהובה עליכם. סגר קל ובתיאבון!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...