נציגי הורי ילדי הגנים באחים ישראלית פנו לברוורמן

24/07/2016
חדשות


הורי ילדים בגנים של שכונת אחים ישראלית פנו במכתב לראש עיריית פ"ת, כדי שיתערב במשבר גני הילדים, ומתכננים להפגין ביום רביעי השבוע.

פרשת גני הילדים בשכונת אחים ישראלית ומצוקת גני הילדים הפרטיים לגיל הרך באם המושבות לא יורדת מהכותרות. לפני מספר ימים פנו הורי ילדי הגנים בשכונת אחים ישראלית בכתב לראש העיר איציק ברוורמן כדי שיתערב באופן מיידי בנושא.

במכתב שנשלח לראש העיר, עם העתק למנכ"ל העירייה, מנהל אגף השכונות ומהנדסת העיר, כותבים ההורים: "כתושבי העיר, אנו נחרדים מהמחשבה כי בפתח שנת הלימודים נגזר עלינו כי לילדינו לא תהיה מסגרת חינוכית ראויה וגנים אלו ייסגרו, ולפיכך בכוונתנו לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותנו בכדי למנוע את ההחלטה. ההחלטה לסגירת גני הילדים תשאיר מאות משפחות בשכונת אם המושבות ללא מענה לילדינו בשנת הלימודים הבאה. אין חלופה אחרת, וככל שיש כזו – אנו מצפים מהעירייה לספק אותה".

יימצא פתרון?

בהמשך נכתב בין היתר: "נציין כי התוודענו גם בעת הזו לטענה מצד תושבי הרחוב כי הימצאותם של גני הילדים בשכונה גורמת להם מטרד בשל הרכבים הנכנסים לרחוב ועומסי התנועה בו. אנו ערים לחלוטין וקשובים לרחשי ליבם של תושבי השכונה ולדעתנו יש בידיכם ובידינו הפתרונות כדי למנוע את עומסי התנועה או כל מטרד אחר העלול להיווצר בשל פעילותם של גני הילדים ואנו מוכנים לדון עימם ואתך בכך ולהגיע לפתרון שיהיה מקובל עליהם. יתרה מכך, אנו מבקשים כי העירייה תפעל למנוע את המטרד בכל דרך, לרבות חסימת הרחוב לתנועת כלי רכב כלל או למי שאינם תושבי הרחוב בלבד".

בסיום המכתב מבקשים הפונים את התערבותו המיידית של ראש העיר: "פנייתנו לכבוד ראש העיר, טרם נקיטת כל צעד מטעמנו, הינה מתוך כבוד והערכה לפועלך ועל מנת למצות את הנושא בצורה שקטה, עניינית ומעשית. נודה להתייחסותך בדחיפות ולקיום פגישה עמך בנושא".

בינתיים, בימים האחרונים פוליטיקאים מקומיים מכל קצוות הקשת תפסו "טרמפ" על הפרשה (איך לא?) וכל אחד דואג להראות שהוא עוזר או לפחות מנסה לעזור, אולם פתרון אמיתי שיספק את כל הצדדים לא נראה באופק, או כפי שמנסחת זאת העירייה עצמה: "כולם צודקים".

שופט בית המשפט המחוזי אורן שוורץ היטיב לתאר את המצב בפס"ד שניתן לאחרונה בפרשה: "המקרה דנן מדגים היטב את הקשיים והסכנות שיש בהנצחת השימוש החורג, דבר שגרם נזק הן לתושבי הרחוב (כמי שנשאו במרבית הסבל כתוצאה ממנו), הן לעותרים (כמי שהשקיעו מהונם וממרצם להקמת גן ילדים שהמשך קיומו תלוי על חוט השערה) והן לרשות המקומית (כמי שנקלעת למחסור בגני ילדים בשכונות בבנייה רוויה בתחומיה)".

ביום רביעי הקרוב (27.7) בשעה 18:00 תתקיים ישיבת מועצת העיר החודשית, והורי ילדי הגנים בשכונה מתכננים הפגנה גדולה בבניין העירייה באותה שעה.

כתבות נוספות בנושא:

"השערורייה האמתית היא הסיוט היומיומי שעובר על דיירי רחוב האחים ישראלית"

"זו שערורייה ויריקה בפרצוף של תושבי השכונה"

גני ילדים באם המושבות בסכנת סגירה מיידית

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...