נפתחו אירועי 140 שנה לייסוד פתח תקוה

24/01/2018
חדשות


כנס היסטוריה ושימור בקריית המוזיאונים יד לבנים פתח הערב את אירועי 140 לייסוד פתח תקוה אם המושבות.

לכנס "הציפורים כאן מצייצות" באודיטוריום המפואר בקריית המוזיאונים, מקום מושבם של אנשי הארכיון לתולדות פ"ת, הגיעו אנשי ציבור, עובדי עירייה ותושבים שההיסטוריה חשובה להם.

את הערב פתח סרט קצר על ההיסטוריה של המושבה פתח תקווה החל משנותיה הראשונות. בין המברכים היה ראש העיר איציק ברוורמן (שייצין 60 בדיוק כשפתח תקווה תציין 70), שהדגיש את התפתחותה של העיר הגדולה בשנים האחרונות, והזכיר כי לא תמיד בעלי הנכסים המועמדים לשימור משתפים פעולה.

הזמרת מאי אסיסקוביץ', נצר למשפחת מייסדי המושבה, ליוותה את הערב בשירים מרגשים, ומסמר הערב היה יורם טהרלב, מחבר הבלדה על יואל משה סלומון, שחוגג היום יום הולדת 80 - מזל טוב! 

שימור האתרים בעיר מתבצע בשיתוף פעולה עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. מנכ"ל המועצה עמרי שלמון דיבר על הקשיים הנעוצים בנושא, וסיפר כי למעשה זיכרון יעקב הוא המקום היחיד בארץ שבו בוצע שימור אתרים בצורה אופטימלית ברחוב המרכזי, וביתר הערים, ביניהן פתח תקווה, יש רק איים בודדים של שימור.

בין הנוכחים הנוספים באירוע היו חבר הכנסת מוטי יוגב, צאצא למשפחה פתח תקוואית במקור, צביה לבובי חברת הנהלת העירייה והמועצה לשימור אתרים בפ"ת, רמי גרינברג שמקווה להיות ראש העיר בחגיגות ה-150 (ואולי אפילו לפני זה), וגם שר החינוך נפתלי בנט שלח את ברכתו באמצעות סרטון שהוקרן לצופים כיאה לאיש הייטק.

איתי שונשיין, סגן ראש העיר אמר: "מי שאוהב את העיר אוהב שימור ואוהב את ההיסטוריה שלה. בתכנית שלנו 300 מבנים היסטוריים לשימור, וצריך למצוא את האיזון בין היזמים שהקרקעות בבעלותם לבין האינטרסים לשימור.

בהמשך הערב פרופסור יוסי בן ארצי מהחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה דיבר על ייחודה של פ"ת, וגם עמד על מספר עובדות היסטוריות שנשכחו.

והערה לסיום: אומנם ראש העיר ציין כי בכוונת תחילה פתיחת אירועי ה-140 שנה לעיר נעשתה בצורה צנועה, ואולם ראוי היה בכל מקרה לעשות מאמצים ולגרום לכך כי האולם שבו התקיים האירוע יהיה מלא מפה לפה כראוי לעיר שכבר חצתה את גבול 250,000 תושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...