נפתחה תערוכת אמנות נעולה בפ"ת

13/09/2014
חדשות

הערב התקיימה בגלריית "הציפור הכחולה" בפ"ת (בית אמני פתח-תקוה) הפתיחה החגיגת של תערוכת "אמנות נעולה".

תערוכת "אמנות נעולה", שפתוחה לקהל הרחב ותימשך כחודש, מציגה יצירות ייחודיות של אמנים, שיצרו מהנעל מעשה אמנות אסתטית מחומרים שונים, וכיד הדמיון השורה עליהם.

במהלך הטקס אמרה שרה רז, אוצרת התערוכה ויו"ר עמותת אמני פתח-תקוה: "מדובר בתערוכה שפותחת את שנת הפעילות של אמני פ"ת ושל העמותה, ואני שמחה לארח אמנים מכל הארץ בתערוכה. בית 'הציפור הכחולה' תמיד פתוח לכל אמן להפגין את כישוריו". שרה גם הפליאה בשירה שהנעימה את זמנם של משתתפי הטקס והמבקרים.

ראש העיר פ"ת, איציק ברוורמן, הגיע גם הוא לטקס ולהרמת הכוסית לשנה החדשה, ואמר: "אני מלווה ומכיר את פעילות העמותה כבר מספר שנים, ושמח שהיא נותנת במה לכל כך הרבה אמנים. אני מקווה ומאחל שתהיה לנו שנת יצירה מוצלחת, וכמובן שנה טובה ושנת שקט ובריאות לכולם".

 

שרה רז ואיציק ברוורמן

 

המשורר הפתח-תקוואי גיא רגב, הנוהג לכתוב שירים גם בהשראה של אמנות פלסטית, הקריא במהלך הטקס את השיר שכתב במיוחד לכבוד התערוכה, ושיפורסם כאן בפורטל פ"ת בקרוב.

אחת מהיצירות שכבשו את העין בתערוכה היא של לינה לוין מיהוד, אמנית המתמחה בפסיפס ומחזור חומרים. לינה יצרה נעל העשויה משברי שימשת זכוכית של רכב, בשילוב של משחק אורות עם הגבישים, כשעקב הנעל הוא שבר של אגרטל.

 

יצירתה של לינה לוין

 

פינה בולטת נוספת בתערוכה היא של מירה מרין מרמת גן. מירה, אמנית רב-תחומית שהתגוררה בעבר בפריס, ובאה מעולם של ריקוד החליטה לעשות הומאז' לאמנים בפריס: "לכל נעל יש שם בהשפעת זרם אמנותי אחר. הנעליים מיועדות לאנשים מיוחדים עם טעם מיוחד בעיצוב. מדובר בנעליים אמיתיות שמיועדות לאנשים שנועלים אותם", מספרת מירה לפורטל פ"ת, ומוסיפה: "הנעליים תמיד מיגנטו אנשים, ולכן החלטתי לשים מגנט על הנעל, וניתן בקלות להחליף את האובייקט הצמוד לנעל, כל פעם במונומנט אמנותי אחר".

 

מירה מרין ויצירותיה

פרטים נוספים על התערוכה, המשתתפים ועל אפשרויות הביקור בה ניתן למצוא כאן.

להלן תמונות נוספות מטקס הפתיחה ומהתערוכה:

גיא רגב מקריא את שירו

 

שתף ב-

תגובות

נעל הזכוכית
רציתי לדעת כיצד ניתן ליצור קשר עם האומנית לינה לוין שיצרה את נעל הזכוכית ואם אפשר לרכוש אותה
שרין זעפרני - 14/12/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...