נס? הפוך!

04/01/2018
חדשות


הפועל פ"ת הודחה מגביע המדינה למרות ששיחקה ללא רגשי נחיתות מול השנייה בליגת העל הפועל חיפה.

חמש פעמים נפגשו הפועל פ"ת והפועל חיפה במסגרת גביע המדינה, ורק פעם אחת, לפני 44 שנים, הייתה רגלם של הצפוניים על העליונה, אבל זה קרה במשחק החשוב ביותר - בגמר הגביע של 1974.

הגביע יחכה עוד שנה

היום נפגשו שתי הקבוצות בפעם השישית בגביע, הפעם בסיבוב ח', כששתיהן במומנטום חיובי בשבועות האחרונים – כל אחת בליגה שלה. לגביע כידוע חוקים משלו, כך שלמרות הבדלי הליגות אף אחד לא הימר על ניצחון בטוח של החיפאים ערב המשחק, הגם שהפועל פ"ת לא זוכרת מתי לאחרונה ערכה מסע מוצלח במסגרת הגביע.

למרות הקור והגשם, האוהדים השרופים של שתי הקבוצות הגיעו הערב לראש הזהב בתקווה לחזור הביתה רטובים אך מרוצים, לקראת הגרלת שמינית הגמר שתתקיים ביום ראשון הקרוב.

הכחולים, עדיין ללא ירין חסן הפצוע, עלו בהרכב הקבוע שלהם בשבועות האחרונים ועם חמישה שחקני ספסל בלבד. גם האורחים מנגד עלו בהרכב החזק ביותר העומד לרשותם, פרט לבן בסט הפצוע.

הרוחות והגשם החלו כבר מספר שעות לפני פתיחת המשחק, אבל זה כמובן לא מנע את קיומו. המשחק החל עם שתי הזדמנויות טובות למארחים, הטובה ביניהן של נס זמיר שהחטיא בשלומיאליות מצב של שער בטוח מול השוער. בהתקפה בודדת הצליחו החיפאים לעלות ליתרון בניגוד למגמת המשחק: בדקה ה-13 גינסארי התגבר על דניאל כהן ובעט לרשת כדור שללבקוביץ' לא היה סיכוי לעצור – 1:0 לחיפה.

פתח תקווה לא התייאשה, המשיכה לתקוף ובדקה ה-20 גל צרויה היה קרוב לשוויון, אך הכדור שבעט חמק ליד הקורה. הניסים של חיפה נגמרו בדקה ה-31, ולאחר דאבל פס בין רוצ'ט לזמיר, האחרון לא התבלבל הפעם מול השוער וקבע שוויון על לוח התוצאות. המקומיים המשיכו לתקוף, אך לא הצליחו להשלים מהפך מוצדק עד להפסקה – 1:1 לא משקף במחצית, שבה המזל של חיפה מהליגה נמשך גם בגביע.

אלילת המזל הייתה עם האדומים גם בפתיחת המחצית השנייה, כשבדקה ה-50 הם חזרו להוליך לאחר טעות קשה של לבקוביץ': כדור נגיחה לא מסוכן במיוחד של חנן ממן כבר היה בידיו של שוער פ"ת, אבל הוא שמט אותו לתוך הרשת. בהמשך המשחק הפך לדו צדדי כששתי הקבוצות יכולות לכבוש. צרויה ורוצ'ט היו קרובים לשוויון ומנגד חיפה הייתה קרובה מספר פעמים לכיבוש השלישי ושני כדורים שלה אף פגעו בקורת השער.

גם כניסתם של המחליפים חביבאללה, חנוכה ואור ברוך לא שינתה את התוצאה. 2:1 בסיום להפועל חיפה, אבל הפועל פ"ת יכולה להיות אופטימית לקראת משחקי הליגה, וכבר ביום רביעי היא תפגוש את הפועל כפ"ס למשחק שיכול להחזיר אותה לתמונת הצמרת.

לחדשות ספורט נוספות בפ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...