נס גדול באם המושבות: כובתה שריפת קוצים ענקית

18/10/2017 | ניסים קלדרון
חדשות


אסון גדול נמנע היום אחר הצהריים בפתח תקווה הודות לתושייתם של כוחות ההצלה שהשתלטו על האש רגע לפני שהגיעה לבתים.

זו לא קליפורניה, זו מלאבס - בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים פרצה שריפת ענק בצפון פתח תקווה בשדה הקוצים הסמוך לשכונת אם המושבות.

עשרות ניידות הצלה של מד"א, משטרה, כבאיות וכוחות הצלה הוזעקו למקום, ואולם עד שהגיעו למקום התפשטה האש במהרה.

במידה מסוימת למרבה המזל הרוח הייתה מזרחית כך שהאש התפשטה במהירות גבוהה יותר לכיוון מזרח (סגולה), אך גם אט אט דרומה לכיוון בתי שכונת אם המושבות ברחובות שרגא רפאלי ורפאל איתן. בינתיים פונה מתחם גני ילדים ברחוב שרגא רפאלי.

ברגע האחרון, כשהגיעה האש עשרות מטרים בלבד מרחוב רפאל איתן, הצליחו הכוחות הנפלאים, ממש תוך סיכון חייהם, להשתלט על האש שניות לפני שהיא מגיעה לבתי הדיירים, שחלקם כמובן עוד לא הגיעו לביתם וחלקם עמדו להתפנות בכל רגע.

בפעילות השתתפו בנוסף לכבאים האמיצים גם זרנוקי המים, טרקטורים שחרשו את האדמה כדי שהשריפה לא תתפשט, ואפילו מטוסים שחגו באוויר כדי לטפל במוקדים נוספים במידת הצורך.


לפי שעה לא ידוע על נפגעים, למרות שעשן רב אופף את השכונה עד לרגע זה. בנוסף ובמקביל פקדה את האזור הפסקת חשמל, וכוחות כבאות והצלה הוזעקו כדי לחלץ מספר אנשים שנתקעו במעליות.

מדוברות חברת החשמל נמסר: "עקב השריפה ושריפת עץ מתחת לקו חשמל הופסק חלק מקו מתח גבוה בשכונת אם המושבות. ציוותי חברת החשמל נמצאים מאז תחילת השריפה בשטח וערוכים לכל אירוע ותיקון. הצוותים פרוסים במספר נקודות בשטח עם הציוד. ההערכה כי התיקון יארך כשעה".

עדיין לא ידוע על הסיבות לשריפה והאם מדובר בהצתה, רשלנות או כוח עליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...