ניצולי שואה מפ"ת חגגו בר מצווה בכותל

10/07/2016
חדשות


באיחור של עשרות שנים חגגו ביום חמישי ניצולי השואה בר ובת מצווה בכותל בטקס מרגש.

ביום חמישי ה-7/7 עלו ניצולי שואה תושבי העיר לירושלים, סיירו בשרשרת הדורות והגיעו לכותל המערבי במסגרת חגיגות בר ובת המצווה שלהם. במעמד זה הניחו הגברים לראשונה את התפילין (שנרכשו עבורם על ידי העירייה) ועלו לתורה עם קרוביהם ובני משפחותיהם בטקס מרגש.

גם ניצולות השואה חגגו לראשונה בחייהן את טקס בת המצווה, באופן חגיגי ומיוחד באחד מהאולמות שבמנהרות הכותל. במהלך האירוע המרגש קיבלו פמוטי זכוכית שהכינו עבורן נערות בת מצווה בנות 12 כהוקרה והערכה על הישרדותן בשואה ושמירתן על שרשרת הדורות של עם ישראל.

לדברי בר המועצה משה פלדמר יו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה: "זיכרון השואה בקרב שורדי השואה הינו יום יומי ובשל כך בחרנו לקיים אירוע זה "בסתם יום של חול" ולא בסמיכות ליום השואה, במטרה להביא למודעות של הדור הצעיר את מאורעות השואה. ציון בר מצווה והנחת תפילין הינו מאורע יסודי ובסיסי בחיי כל נער יהודי. אנו שמחים כי ביוזמת ובמימון הקרן למורשת הכותל המערבי ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ' והמשרד לשוויון חברתי בראשות השרה גילה גמליאל, אנחנו יכולים להגשים חלום זה לשורדים שלא זכו לכך".

ראש העיר איציק ברוורמן אשר הגיע לתחילת היום על מנת לברך את ניצולי השואה, אמר: "קיום האירוע החגיגי אותו החמיצו השורדים בגלל מאורעות השואה הינו מרגש במיוחד. אני משוכנע כי יש חשיבות רבה לקיום בר ובת המצווה בשיתוף הילדים והנכדים, זיכרון שיישאו עימם כל הנוכחים. נמשיך לפעול במסגרת המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה לרווחת הניצולים ולשמירה על זיכרון השואה לדורות הבאים".

האירוע הופק ואורגן ע"י המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה. ניצולים/ות אשר מעוניינים לחגוג את טקס בר/ בת המצווה בירושלים או לתעד את סיפור הישרדותם מוזמנים לפנות למרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה בטלפון שמספרו: 03-9113669.

לחדשות נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...