נחנכה ספרייה חדשה בנווה גן

25/03/2019
בידור ופנאי


אמש התקיים טקס חנוכת הספרייה העירונית החדשה ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן בפתח תקוה.

מבנה הספרייה המרכזית הוקם הודות לסיוע בעלויות ההקמה וההצטיידות שניתנו על ידי מפעל הפיס בסכום כולל של למעלה מחמישה וחצי מיליון שקלים והוא נועד לשמש את תושבי האזור ולהעניק לקהילה מגוון שירותים ובהם: השאלת ספרים, האזנה ולימוד מתוך ספרים, עיתונים וכתבי עת, תקליטורים, וידאו, מולטימדיה מהארץ ומהעולם ועוד.

ספריית מנגינות תיקרא על שם נחום (נחצ'ה) היימן ז"ל, מלחין ומוזיקאי, הנחשב לאחד מגדולי המלחינים בזמר העברי, חתן פרס ישראל ויקיר העיר פתח תקוה.

מבנה הספרייה משתרע על שטח של 735 מטר וכולל בתוכו גם אולם התכנסות לטובת הרצאות.  תכנון המבנה התבצע תוך התחשבות בצרכים המתפתחים בתחום אחסון והפצת תרבות וידע והשינויים המתמידים בדפוסי הצריכה ותרבות הפנאי, תוך שילוב אלמנטים המשמרים מאפיינים של ספריה מסורתית.

הספרייה החדשה נבנתה מתחת למרכז הפיס לגיל הרך שגם הוא הוקם במימון מפעל הפיס ונועד לשרת את הקהילה בתחום ההתפתחותי, בתחום האיתור והמניעה, בתחום ההעשרה ובתחום הטיפול הרגשי והטיפול במשפחה.

בסיום הטקס התקיימה בספרייה הפעלה לילדים, ולאחר מכן התקיים המופע "שירים מבית אבא" של הזמרת סי היימן, בתו של נחום היימן, על שמו נקראת הספרייה.

סי היימן אמרה שהיא מבטיחה להקים בספרייה פינה מלאת תוכן ופעילות לזכרו של אביה, פינה שתחשוף את יצירותיו של נחום היימן ז"ל, שתהא נגישה וחווייתית - למען הילדים שלא הספיקו להכיר את שיריו ולחניו.

(התמונות באדיבות עיריית פ"ת)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...