נחנכה כיכר לוחמי האש בפתח תקווה

05/06/2020
חדשות


אמש נחנכה בטקס חגיגי "כיכר לוחמי האש" בפתח תקווה, כאות הערכה לפועלם ומסירותם של הלוחמים לשלום הציבור.

האירוע התקיים במעמד השר לביטחון הפנים ח"כ אמיר אוחנה, סגן השר גדי יברקן, נציב כבאות והצלחה רב-טפסר דדי שמחי, ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבט"פ ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי ובכירים במערך כבאות והצלה.

צילום: עומר שפירא, תיעוד מבצעי כב"ה

ועדת השמות וההנצחה נענתה לבקשת לוחמי האש בתחנת פ"ת והחליטה לייחד את הכיכר הסמוכה לתחנת הכיבוי העירונית לכבודם של לוחמי האש. המחווה נעשתה כחלק ממעגל הוקרה והנצחה עירוני של כלל גופי החירום וההצלה בישראל הנמצאים בחזית העשייה למען החברה והאזרחים. 

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בירך את ראש העיר, נציב כב"ה והנוכחים על הכיכר החדשה ואמר: "כשמדברים על מערך הכיבוי וההצלה חייבים לדבר בשפה אחת - שפה של הצלת חיים. זהו הערך העליון וזוהי המשימה של כל אחד ואחת מלוחמות ולוחמי האש. נשות ואנשי המערך נאבקים בחירוף נפש בשריפות; מחלצים לכודים מתוך כלי רכב; מדירות אפופות עשן. לרוב תוך סיכון חייהם. החל מהיום, במקום הזה, הכיכר על שם לוחמי האש תשמש תזכורת לערכים העומדים בּבְסיסו של השירות במערך הכיבוי וההצלה: אומץ לב, הקרבה ודבקות במשימה. הכיכר הזו, היא גם הזדמנות שלנו, של כולנו, של ראש העיר החרוץ, של אזרחי פתח תקווה ואזרחי המדינה בכלל, להביע הערכה לשליחותם של לוחמות ולוחמי האש, והאחריות שלקחו על עצמם למעננו, הציבור הרחב."

תחנת כבאות והצלה פתח תקווה החלה את דרכה כנקודת מתנדבים קטנה בשנות קום המדינה במאה הקודמת עד הפיכתה לתחנת כיבוי אזורית מרכזית וחשובה המעניקה מענה מציל חיים לעיר הרביעית בגודלה בישראל. בנוסף, לתחנה יכולת מבצעית ייחודית בתחום הטיפול בחומרים מסוכנים והיא נותנת מענה למטרופולין ולמחוז כולו.

ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, בירך את השר אוחנה וכל הנוכחים ואמר: "מצאנו לנכון להוקיר ולכבד את לוחמי האש הפועלים באומץ ובמסירות נפש למען הציבור בפתח תקוה בפרט, ואזרחי ישראל בכלל. כזכור, לאחרונה חנכנו כיכר על שם צוותי הרפואה וכיכר נוספת בהוקרה למשטרת ישראל, כיכר לוחמי האש מביעה את הערכתנו הרבה כלפי לוחמי האש, צוותי כיבוי האש. אנו מוקירים תודה לכל הגופים שאנשיהם נמצאים בחוד החנית של החברה הישראלית ובזכותם אנחנו זוכים לחיים בטוחים ובריאים. העיר פתח תקוה היא העיר הרביעית בגודלה ויש בה אתגרים רבים גם בתחום הכיבוי".

שטח הפיקוד של תחנת הכיבוי וההצלה האזורית פתח תקוה משתרע על 120 אלף דונם, בו חיים למעלה מ-400 אלף תושבים בערים המרכזיות - פתח תקוה, ראש העין, אלעד וביישובי האזור המשתייכים למועצות האזוריות דרום השרון וחבל מודיעין. בנוסף, בתחום אחריותה מתן מענה מקצועי מהיר ל- 7 אזורי תעשייה מהגדולים והמתפתחים בארץ.

נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר דדי שמחי: "כיכר לוחמי האש מעלה על נס את מסירותם, נחישותם ועוז רוחם של הכבאים המקדישים את חייהם ופועלם להצלת חיים ורכוש של אזרחי המדינה תוך שהם מסכנים עצמם. אני גאה להוביל מערך מבצעי, איכותי, מקצועי ומתפתח הניצב בחזית גופי החירום בישראל."

מיד לאחר האירוע השתתפו המכובדים בראשות השר לביטחון פנים בטקס החלפת מפקדים בתחנה אזורית פתח תקווה. נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי ענד למפקד התחנה הנכנס אלון שבתאי דרגות טפסר משנה ואיחל לו הצלחה בתפקידו החדש. טפסר משנה אלון שבתאי יחליף את תת טפסר איציק עוז שפיקד על התחנה חמש שנים ומונה לאחרונה לראש חטיבת מבצעים בנציבות כבאות והצלה. אלון שבתאי, המפקד הנכנס, התחיל את דרכו בתחנה כלוחם אש לפני 27 שנים, במהלך השנים עלה בשדרת הפיקוד בתפקידים שונים בתחנת פתח תקווה עד מינויו היום כמפקד התחנה. מפקד התחנה הנכנס, טפסר משנה אלון שבתאי: "אני מקבל היום את הפיקוד על תחנה אזורית פ"ת. זכות זו שמורה למועטים בלבד וטומנת בחובה אחריות גדולה לשלומם של כ-400 אלף תושבים ותושבות בתחום מרחב התחנה. זוהי סגירת מעגל עבורי כדור שני בכבאות, ובפרט בתחנת פ"ת בה שירת אבי ז"ל כלוחם אש מן השורה, שתמך וליווה אותי בדרכי".

בתחנת כיבוי פתח תקווה עובדים כ-70 לוחמי אש, קצינים, מפקחי הגנה מאש ועובדים נוספים, הפועלים באחריות ובאומץ לב ומטפלים בכ-5,000 אירועים מבצעיים בשנה, בהגנה על התושבים באירועי חירום בתחום הכבאות וההצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...