נחנכה הסיפרייה באם המושבות החדשה

03/11/2014
חינוך

במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, אנשי ציבור נוספים, תושבי העיר ובעיקר המון ילדים, נפתחה אמש באופן רשמי הסיפריה בשכונת אם המושבות החדשה בפ"ת.

הסיפריה החדשה ('ספרותא'), שנמצאת ברחוב מבצע יפתח 15, בנויה בסטנדרטים גבוהים מאוד ותשרת את עשרות אלפי תושבי האיזור.

(צילום: יוני בארי)

לאחר שנתיים של עבודה מאומצת, חשיבה ותכנון של צוות רחב שכלל את מנהלת רשת הסיפריות רות דוד, משה ספקטור, האדריכלית ליאת אלון, דרורית גור אריה, נציגי השכונה ואנשי מקצוע נוספים, נפתחה ספריית מבצע יפתח בשכונת אם המושבות, בעיצובה של האדריכלית ליאת אלון. הספרייה המרהיבה מעוצבת מתוך מחשבה על קהל היעד אותו היא משרתת, ובמטרה לספק מענה פדגוגי, חינוכי ותרבותי, לתושבי השכונה והעיר. הספרייה המתפרשת על שטח של כ- 700 מ"ר, כוללת גם אודיטוריום, מתחמי עיון, משחק, צפייה בטלוויזיה ועוד.

הספרייה בניהולה של הגב' נורית לוי, מחולקת לשני מתחמים עיקריים. אזור הילדים והנוער ואזור מבוגרים.

אזור הילדים עוצב במחשבה על בילוי זמן איכות ופנאי לילדים והוריהם. במרחב קיימת "ספינת פיראטים" מעוצבת, אקווריום ענק, משחקי מחשב ועוד. באזור גם פינות ישיבה להורים שיוכלו להשגיח מקרוב על ילדיהם הקטנים. הספרים מסודרים בעגלות נמוכות המתאימות לילדים ומעוצבות כשדה פרחים.

(צילום: יוני בארי)

מתחם המבוגרים כולל  ספרי קריאה, ספרי עיון וחדר "שקט". חדר שקירותיו זכוכית אטומה לרעשים. הקוראים יוכלו ליהנות מהשקט, אך גם להיות חלק מן ההתרחשות  בספרייה. בחדר זה יוכלו הקוראים המבוגרים לעיין  בכתבי עת רבים ומגוונים, לצפות בטלוויזיה ולקרוא.

בספרייה ישנן פינות לימוד ועיון בהם יוכלו הקוראים להשתמש במחשבים ומחשבים ניידים, וכן אודיטוריום (אשר יפתח בהמשך) עם 50 מקומות ישיבה, בו יערכו שעות סיפור לילדים והרצאות לקהל המבוגרים.

בספרייה 11,720 ספרי קריאה לילדים ומבוגרים (כולל 420 ספרים באנגלית), וכן 522 סרטי DVD סרטים לילדים ולמבוגרים להשאלה.

באותו מתחם, במבנה סמוך, נמצא גם משכנו החדש והמפואר של הקונסרבטוריון העירוני.

 

לפרטים נוספים על רשת הסיפריות בפ"ת

לאירועי נובמבר בסיפריות בפ"ת

 

להלן כמה תמונות נוספות מהאירוע אמש:

 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...