נחנך חדר גוונים בתיכון טכנולוגי נעמ"ת בפ"ת

14/01/2015
חדשות

במעמד ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן, מנהלת בית הספר איריס וינשטיין ואורחים רבים נוספים, נחנך הבוקר חדר מיוחד להעצמת מורים ותלמידים בתיכון טכנולוגי נעמ"ת שבעיר פתח-תקוה, תרומת הבונים החופשיים.

ברוח החזון של רשת החינוך נעמ"ת, ובהתאם למטרות ביה"ס ולדרכי העבודה, נבנה בביה"ס התיכון הטכנולוגי פ"ת, בתרומה של "הבונים החופשיים" - לשכת דוד ילין, פ"ת, חדר גוונים - חדר שיח והעצמה לתלמידים ולמורים.

הריהוט שבחדר, הוא ריהוט מזמין ונוח לישיבה, כמו חדר אורחים בבית, ובפינת החדר נבנה מטבחון המכיל את כל המתבקש להכנת ארוחות חמות ולאפיה. על הקירות נבנו מדפים, ובהם ביגוד והנעלה במצב מצוין מיד שנייה (בוטיק לתלמידים).

התלמידים יכולים להיכנס לחדר באופן חופשי כדי לנוח במהלך הרצף הלימודי או כדי לחכות להסעות.

בחדר מתקיימים מפגשים יזומים של התלמידים עם היועצות, או עם העובדים הסוציאליים. מפגשים אלה הם אישיים או בקבוצות קטנות. מתנהלים בו שעורי פסיכודרמה, פסיכותרפיה, ופעילויות הפגתיות עם המחנכים. כמו כן משמש החדר את מועצת התלמידים לישיבות ולפעילויות נוספות.

תלמידים נזקקים יכולים לבחור מתוך הבגדים בגד לעצמם. במטבחון מכינים התלמידים בהתנדבות דברי אפיה וכיבוד לנזקקים בעיר, אליהם הם הולכים במסגרת ההתנדבות בקהילה. כך משמש החדר כנדבך נוסף לשאר הפרויקטים, שהופכים את ביה"ס לבית שני עבור חלק ניכר מהתלמידים.

באירוע היום, קבע ראש העיר איציק ברוורמן את המזוזה לחדר, וברך את הנוכחים והעושים המלאכה. כמו כן נישאו מספר נאומים.

שתיים מבין התמונות המאירות את חדר "גווונים" נוצרו ע"י התלמידים במסגרת המיזם "תהיה בן אדם", הפועל לטיפוח דור שיתרום לחברה אנושית המתנגדת לתופעת ההתעללות בבע"ח - תופעה המובילה לתוקפנות גם כלפי האדם. תמי שניידובר, שמנהלת את המיזם תהיה בן אדם, ביחד עם שמעון רייר, ברטי ונטורה ודוד אליעזר, הציגה את התמונות.

אחת הדרכים של המיזם נועדה לעודד קריאה בנושא הקשר בין היחס לבע"ח להתנהגותה של החברה. הפרטים המופיעים בתמונות אלה הם חלק מהפרסומות שהודפסו על גבי סימניות, אשר שודכו לספרים העוסקים בנושא בסיפריה העירונית.

התלמיד המופיע בתמונה שמעל הוא חזי אברהם אשר גם היה שותף פעיל מאוד במיזם, וצילם בעצמו חלק ניכר מהתמונות. לאחרונה התגייס לצבא וגאה לשרת שרות משמעותי. אנו מאחלים לו מכאן הצלחה! המורה לצילום איירין יעקב ליוותה את התלמידים בגן החי בפ"ת, כחלק מהכשרתה כזאותרפיסטית - סיוע לטיפול חינוך ושיקום באמצעות בע"ח.

ברטי ונטורה, שמשמש גם כנשיא ה-"בונים החופשיים", לשכת דוד ילין - פ"ת, וכאמור החדר הוקם בזכות תרומתם, סיפר על הארגון שבו חברים רבים מפ"ת, ותיקים וצעירים, ומעודד אחוה וחופש: "אנחנו לא באים לתקן את העולם, אלא את עצמנו. המטרה להקנות דרך חיים ולהיות מודל לחיקוי. אני מקווה שהחדר יהפוך לבית יוצר, מתוך הבנה שאפשר לחיות גם אחרת".

מינה שפי, מנהלת רשת החינוך של נעמ"ת, סיפרה שסניף פ"ת הוא אחד הפנינות של הרשת. קרין טומין, יו"ר מועצת התלמידים של בית הספר (בתמונה למטה עם סגנית המנהלת עליזה גלוסקא), הודתה לכולם וסיפרה על הבזאר המיוחד שהוקם.

טעימים במיוחד היו המאפים שהוכנו עבור האורחים ע"י קבוצת "אופים באהבה", תלמידי כיתה י'3 של המחנכת איירין יעקב. קבוצה התנדבותית זו מנוהלת ביד רמה ע"י המורה רעות פרץ.

פורטל פ"ת ימשיך ללוות את בית הספר בפרוייקטים נוספים במרוצת השנה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...