נוער, נוער, נוער - כל ההתחלות קשות

13/09/2014
נוער וספורט

בדומה לליגה של הגדולים, נפתחה היום גם ליגת העל לנוער בכדורגל, וגם בה נציגות מכובדת לקבוצות ממלאבס. לאחר מספר שנות גלות בליגה השניה הצטרפה השנה הפועל פ"ת למכבי בליגה הבכירה של דור העתיד.

כ- 300 אוהדים השכימו קום והגיעו למגרש האימונים הסינטטי במתחם איצטדיון ראש הזהב בפ"ת (הערה לפרנסי העיר והמועדון - מגיע לאוהדים גגון מעל היציע), כדי לצפות במשחק בין קבוצות הנוער של הפועל נחום סטלמך פ"ת והפועל ר"ג – משחק שפתח את ליגת העל לנוער כולה.

אין כושר ל-90 דקות. המחלה של הכדורגל הישראלי מתחילה בגיל צעיר

הפועל פ"ת, לה היתה את מחלקת הנוער המובילה בארץ במשך עשרות שנים, הידרדרה כידוע בעשור האחרון, וקשה לזכור מתי הצמיחה לאחרונה שחקנים בכירים. יחד עם זאת, המחלקה החלה להשתקם בשנתיים האחרונות, ובעונה האחרונה עלתה כאמור לליגת העל באופן משכנע ובניצוחו של המאמן עידן בראון. בינתיים המאמן, כמו גם חלק מכוכביו, עלו לקבוצה הבוגרת, והמטרה העונה של קבוצת הנוער תהיה לשרוד בליגת העל, כמובן בצד הכשרת שחקנים נוספים לבוגרים.

ואכן, כבר במשחק הראשון ניתן לראות כי לא יהיו חיים קלים למאמן החדש מוטי סלע וחניכיו. ר"ג היתה זו שכבשה ראשונה, אך פ"ת ביצעה מהפך מהיר כשפז בן-ארי ונוי דעבול כובשים לזכותה. ר"ג לא נשברה והשיבה בצמד משלה – 3:2 לאורחים במחצית. המחצית השניה נפתחה בסערה גם היא עם שער משווה של עומר גרין. עד לדקות הסיום דעך קצב האירועים, כנראה גם בגלל החום, העייפות והחילופים הרבים. בדקה ה-87 קבע השופט בעיטת עונשין מפוקפקת לזכות ר"ג, לאחר הכשלה שספק אם בוצעה בתוך הרחבה. מוטי ברשצקי, שיש החוזים לו עתיד גדול, כבש וקבע את תוצאת הסיום – 4:3 לר"ג.

פתחו ברגל שמאל. הפועל פ"ת

בלי קשר לתוצאה, במשחק ניתן היה להבחין בקלות ב"מחלות" של הכדורגלן הישראלי: כושר לקוי, ראיית משחק בעייתית, כדרור מיותר וחוסר דיוק במסירה האחרונה ובעיתוי שלה. יכול להיות שבגילאים האלה כבר מאוחר מידי לתקן בעיות אלה, ויחד עם זאת המאמן החדש מוטי סלע יצטרך לשפר את הנקודות האלו אצל שחקניו לקראת המשך העונה.

מכבי פ"ת, הקבוצה הבכירה של העיר בשנים האחרונות, לפחות בכל מה שקשור לנוער, וככל הנראה גם בעונה הקרובה, פתחה גם היא היום את העונה, כחצי שעה אחרי יריבתה העירונית. המכבים שסיימו את העונה הקודמת במקום השלישי, ולפרקים ארוכים של העונה אף היו חלק ממאבק האליפות, צפויים להיות בחלק העליון של הטבלה גם העונה.

במסגרת המחזור הראשון התארחו חניכיו של המאמן החדש אלי עטואר (שהחליף את קובי רפואה) אצל העולה הנוספת, סקציה נס-ציונה, בתקוה לחזור הביתה עם 3 נקודות ראשונות, אך ללא הצלחה. הפתיחה היתה דווקא חיובית מבחינת המלאבסים כשכבר בדקה ה-7 עלו ליתרון משער של מור חוזז. במהלך המחצית השניה הורחק שוער מכבי פ"ת שי בוכבינדר והמקומיים אף הצליחו להשוות. 1:1 בסיום.

בשבוע הבא תארח מכבי פ"ת את מכבי ת"א, והפועל פ"ת תצא למשחק חוץ בנתניה מול טוברוק המקומית. הדרבי הגדול של פ"ת ייערך כבר במחזור הרביעי, במתחם האימונים של מכבי פ"ת.

חם בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...