נדלן בליברפול - הדבר הגדול הבא

27/02/2020
נדל"ן ותחבורה

החלטה על השקעת נדל"ן באנגליה מובילה לבחינת מספר ערי דגל במדינה אשר מוכרות הן בזכות מספר נכסי צאן ברזל בולטים בשילוב מיתוג העיר והן בזכות בחינת פוטנציאל התשואה המניבה בהשקעה, על פי אופי הנכס.

העיר ליברפול מזוהה ראשית עם קבוצת הכדורגל המפורסמת של העיר שהפכה אותה אימפריית כדורגל עולמית לאורך השנים, אולם לא רק חובבי הכדורגל נושאים עיניים לליברפול כעיר בילוי, מסחר, תיירות, תעשייה וקדמה טכנולוגית. ליברפול שוכנת בצפון מערב אנגליה, כוללת את אחד מן הנמלים החשובים באירופה, ואוכלוסייתה מונה כ-500,000 תושבים בקירוב. מעבר לכדורגל מזוהה מאוד העיר גם עם עולם המוזיקה, כאשר ליברפול היא ביתה המיתולוגי של להקת הביטלס אשר כל חבריה נולדו, גדלו וחברו בה עם השנים להרכב המוזיקלי המצליח בהיסטוריה. הרכב נוסף הבולט בתחום המוזיקה בעיר הוא הרכב התזמורת הפילהרמונית המלכותית של ליברפול הידועה בתחום המוזיקה הקלאסית.

העיר מהווה מוקד המושך תיירות בינלאומית גם בזכות החיבור שלה לאומנות, מגוון רחב של גלריות, מוזיאונים, חלון ויטראג' הגדול בעולם והכרזתה של העיר כאתר מורשת עולמית.

למה להשקיע דווקא בליברפול?

בחירת מיקום להשקעה מבטיחה יכלול בחינה מקיפה של הכלכלה המקומית, אופי והיקף התיירות, ביקוש והיצע של נכסים בעיר ופרמטרים נוספים. העיר ליברפול מושכת אליה משקיעים רבים, בניהם מישראל, בזכות שילוב בין כלכלה מקומית חזקה, מסחר פורח הבא בקשר ישיר עם הנמל המרכזי בעיר ואטרקציות תיירותיות ומסורתיות ההופכות את העיר ליברפול לעיר מבוקשת בעבור המטיילים.

בליברפול נראה גידול משמעותי באוכלוסייה שאינו עומד בקנה אחד עם קצב הבנייה המקומי, מה שיוצר פערים תמידיים בין הביקוש המצומצם להיצע הרחב. מחיר הדירות על פי חוזים ומומחים טרם הגיע לשיאו, וממתין להשלמת תהליך ההיפרדות של אנגליה מן האיחוד האירופי, מה שצפוי לחזק את המטבע המקומי ואת הביקוש עבור נדלן להשקעה באנגליה בכלל ובעיר ליברפול בפרט.

בנוסף, אחת הסיבות שהופכות את ליברפול לעיר מועדפת להשקעת נדל"ן דווקא בקרב המשקיעים הישראלים הן הטבות מיסוי משמעותיות הניתנות להם, ביחס לחובות המיסוי הישראלי. כך למשל, רכישת דירה ראשונה בליברפול אינה כוללת חובת מס רכישה, כמו גם רכישת דירות המוגדרות כדירות סטודנטים, בקרבת שלוש ממוסדות האקדמיה הבולטים בעיר. גם על השכרת הדירות לא קיים מיסוי ובעקבות הסכמים כלכליים בינלאומיים אשר נחתמו בין רשויות המס של שתי המדינות, הן בריטניה והן ישראל כפופות לאמנה האוסרת כפל במיסוי.

על מנת לבחור נכון את יעד ההשקעה שלכם ולהבטיח רכישה והתנהלות בטוחה, אחראית והוגנת כדאי לבחור ולהסתייע בחברה המתמחה בתחום ההשקעות הבינלאומיות בכלל ובליברפול בפרט, אשר עומדת בקשר עם הרשויות המקומיות ומנהלת בפועל את הנכס החל משלב האיתור, המחקר ואיסוף המידע ועד להשכרתו וניהולו בפועל בעבור במשקיע הישראלי.

>> המידע באדיבות צוות האתר אלפא גלובל: השקעות נדלן בחו"ל סניף פ"ת: מוטה גור 4, קומה 11

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...