נבחרת רובוטיקה מבי"ס דבורה עומר זכתה בפרס בתחרות רובוטיקה

13/06/2016


תלמידי בית ספר דבורה עומר בפ"ת, בניהולה של מרב רזניק, ממשיכים לקטוף פרסים. ביום רביעי (08/06) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ב' של בית הספר בפרס "הפרזנטציה המנצחת" בתחרות הרובוטיקה הארצית שהתקיימה בתפוח פיס למדעים ביהוד.

במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST  והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה ומעוררת השתאות. בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "הפרזנטציה המנצחת" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן ברור, מאורגן ומסודר את פעילותה לאורך העונה". עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה הגיעה מוכנה להצגת הפרויקט. כל ילד לקח חלק פעיל ושווה בהצגת הרעיון ובהפעלת הדגם. הדגם היה מאוד מושקע ומקיף והציג בצורה טובה את הנושא הנבחר, הקבוצה תפסה את תשומת ליבם של הבוחנים והם מצפים לראות ממנה דברים גדולים בעתיד, כל הכבוד!"

נושא תחרות הרובוטיקה השנה היה "שימוש נבון בפסולת" ותלמידי כיתה ב' בחרו לחקור את תהליך מחזור הזכוכית. חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו על גבי פוסטר מעוצב, בנוסף בנו דגם של מפעל למחזור זכוכית המתאר את התהליך אותו עובר בקבוק הזכוכית מהרגע שנזרק למחזורית עד ליצירת חומר גלם חדש. תלמידי הקבוצה בחרו שם לקבוצה - "הרובוטריקים" ועיצבו סמל ייחודי.

מנהלת בית הספר מציינת כי בניית רובוט מכוון מטרה הנה פעולה קשה ומורכבת, וכדי להצליח התלמידים עבדו בקבוצה והוכיחו כי עבודת צוות עולה על פעולתו של הטוב שבחבריה.

בבית הספר דבורה עומר בשכונת כפר גנים בפתח תקווה פועלת תכנית מחשבים ורובוטיקה, במסגרת התוכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, כל זאת במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.

לחדשות חינוך נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...