נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית עלתה לגמר באולימפיאדת ריו

20/08/2016
חדשות


המתעמלות, 4 מתוכן מפ"ת, סיימו את המוקדמות במקום השישי - תחרות גמר הקרב רב הקבוצתית תתקיים מחר. נטע ריבקין לא עלתה לגמר היחידות.

בסופשבוע זה מגיע לשיאו הקמפיין האולימפי של ההתעמלות האמנותית, אחת התקוות הגדולות של הספורט הישראלי. אמש כשלה נטע ריבקין מפתח תקווה בניסיונה לעלות לגמר תחרות היחידות. נטע ביצעה מספר שגיאות, במיוחד בתרגיל החישוק ובתרגיל הסרט, מה שגרם להפחתת ניקוד שבעקבותיה היא סיימה במקום ה-13 (מתוך 26 משתתפות). רק 10 מתעמלות עלו לגמר.

עדיין לא ידוע אם הייתה זו האולימפיאדה האחרונה של ריבקין, שהופיע כידוע גם בבייג'ין ובלונדון. בכל מקרה, גם היורשת של ריבקין, טורי פילנובסקי, היא פתח תקוואית "משלנו", ומועמדת רצינית לייצג אותנו בטוקיו 2020.

יובל פילו, קטרינה לבינה, אלונה קושבצקי, קרינה ליחבר ואידה מיירין (צילום: יח"צ הרבלייף)

בינתיים, היום החלה גם התחרות הקבוצתית בקרב רב. ישראל הוגרלה להופיע ראשונה מתוך 14 משתתפות שהתחרו על 8 מקומות בגמר. צוות השיפוט לא היה לארג' (בלשון המעטה) ולמרות תרגיל סרטים מצוין העניק לישראל את הציון 17.250 "בלבד". בתום הסבב הראשון מוקמה ישראל במקום השביעי.

בתרגיל המשולב (חישוק + אלות) קיבלה ישראל את הציון 17.633 לאחר עוד תרגיל יפה ונקי מטעויות. בתרגיל הזה דורגה ישראל במקום החמישי בשקלול הסופי סיימה ישראל את המוקדמות במקום השישי. 8 הראשונות עלו כאמור לגמר שבו הכל מתחיל מחדש.

בשביל לזכות במדליה תצטרך ישראל גם מחר לבצע שני תרגילים ללא שגיאות, ובמקבי לקוות לביצועים לא מושלמים של מספר נבחרות אחרות.

הגמר יתקיים מחר בשעה 17:00 שעון ישראל – אנחנו מחזיקים אצבעות!

לכתבות ספורט נוספות בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...