מתעניין בהלוואה? מחשבון הלוואה יעזור

22/01/2020
חדשות


נטילת הלוואה היא לא דבר פשוט. הרבה פעמים אנחנו לוקחים את הזמן, עד שאנחנו מחליטים האם לקחת הלוואה, איזו הלוואה לקחת, ממי לקחת ועוד. יש לא מעט מצבים בחיים שמחייבים זאת, ויש לא מעט פעמים שאנחנו מעדיפים לוותר על דברים שאנחנו צריכים או רוצים, או מעדיפים להמתין שיהיה לנו כסף נזיל, משלנו, בשביל שלא נצטרך לקחת הלוואה מגורמים שונים.

על פניו, היום הרבה יותר פשוט לקחת הלוואה מאשר היה בעבר. יש היום הרבה יותר גורמים שיכולים לספק לנו הלוואות, בין אם מדובר בבנקים או בגופים חוץ בנקאיים (נוציא מהמשוואה חברים ובני משפחה שאומנם תמיד היו שם, אך לא תמיד יכלו לעזור), יש הרבה יותר מסלולים שמאפשרים ליטול הלוואה בתנאים כאלה ואחרים, וכן, אנחנו יכולים למצוא היום, הרבה יותר כלים שיעזרו לנו לקחת הלוואה בצורה חכמה, יעילה ונוחה.

אחד מהכלים הוא מחשבון הלוואה. מדובר בכלי מאוד משמעותי, כפי שנוכל ללמוד בהמשך, אשר ישפיע במובנים רבים על עצם השאלה, האם לקחת הלוואה, מתי ניקח, באילו תנאים ואיזו הלוואה בכלל משתלם לנו לקחת.

לפני שנסביר מה זה הרעיון של מחשבון הלוואה וכיצד הוא עובד לטובתנו, חשוב לומר, כל מי שזקוק להלוואה, כל מי שמעוניין בהלוואה כזו או אחרת וחושש לקחת, הרי שמחשבון כזה יכול לעזור לו לקבל החלטה מושכלת ובמובנים רבים, להפחית באופן משמעותי את החשש מפני נטילת הלוואה.

מה זה מחשבון הלוואה

הרעיון הוא מאוד פשוט. כשאנחנו לוקחים הלוואה, הרי שאנחנו מקבלים סכום כסף מסוים, ואנחנו צריכים להחזיר אותו ביחד עם ריבית על פי מסלול מסוים כפי שסוכם עם הגוף שמספק לנו את ההלוואה. יש לכך השפעה מאוד משמעותית ורחבה על העתיד הכלכלי שלנו. הרי, אם היינו צריכים להחזיר את הקרן, קרי את מה שהלווינו, אז לא הייתה שום בעיה, אך ברגע שאנחנו צריכים להחזיר ריביות, זה מגדיל משמעותית את ההוצאה שלנו ומשפיע כמובן על ההחלטה, האם לקחת הלוואה או לא ובאיזה גודל.

מחשבון יכול לעזור לנו בכך. הוא יכול לבחון, מה הסכום שנידרש לשלם לאורך זמן, מה תהיה ההוצאה החודשית שלנו על החזר ההלוואה ואיזה חלק זה ייקח מהתקציב החודשי שלנו. ברגע שנשתמש במחשבון, אנחנו נוכל לדעת, ברמת וודאות די גבוהה, כיצד ההלוואה על החיים שלנו מבחינה כלכלית, והאם משתלם לנו לקחת אותה, בין אם זה על פי השאלה, האם נוכל לעמוד בה, והאם היא תשרת אותנו בצורה נכונה.

חשוב להדגיש, המחשבון לא יכול לדעת מה יהיה גובה ההוצאות הנוספות שיצטברו עם הזמן ממקורות אחרים, אך הוא כן יכול לעזור לנו לייצר תוכנית כלכלית, שתאפשר לנו להתנהל בצורה חכמה, בצורה נכונה, לחסוך כסף ולהחזיר את ההלוואה בצורה נכונה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...