מתי צריך לרכוש ביטוח מקיף לרכב?

24/12/2019
צרכנות


קניתם רכב חדש ואינכם בטוחים איזה סוג של ביטוח עליכם לרכוש כעת. ובכן, ביטוח חובה אתם מחויבים לרכוש על פי החוק במדינת ישראל. בנוסף לביטוח זה, חברות הביטוח מציעות לכם לבחור בין שני כיסויים נוספים - ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף כאשר הכיסוי של צד ג' מצומצם יותר ומעניק כיסוי אך ורק לרכב בו פגעתם, לעומתו הביטוח המקיף מעניק כיסויים נרחבים יותר עליהם נדון במאמר זה.

הביטוח המקיף והרחבותיו

הביטוח המקיף מעניק לכם מטריית כיסויים רחבה אשר שומרת עליכם מפני נזקי גניבה ופריצה ומעניקה כיסוי לרכבכם במידה והייתם מעורבים בתאונה הן לצד ג' שנפגע והן לכם. הפוליסה עצמה כוללת הרחבה הנקראת ביטול השתתפות עצמית אשר אומרת שבמידה והייתם מעורבים בתאונה חברת הביטוח תשלם את נזק בקיזוז הסכום המופיעה בפוליסה החל עליכם – ההשתתפות העצמית. במידה והנזק שלכם נמוך מגובה ההשתתפות העצמית לא כדאי להפעיל את הביטוח. כנו כן עליכם לקחת בחשבון שבמידה ואכן תבעתם את הביטוח הפרמיה שלכם תהיה יקרה יותר בשנה הבאה. הרחבות נוספות אשר ניתן להוסיף לפוליסת הביטוח המקיף הן:

* כיסוי עבור גרירה – במידה ונתקעתם באמצע הדרך או בכביש בין-עירוני שירותי הגרירה אשר מציעה הפוליסה יסייעו לחלץ אתכם מהמקום בו אתם נמצאים. גרר יגיע עד אליכם, יחבר את רכבכם ויסיע אתכם אל המוסך לתיקון התקלה ברכב.

* כיסוי עבור שמשות - שמשת הרכב הקדמית היא מחוסמת ואיתנה, אך אם חלילה נסדקה שמשה זו חשוב שיהיה לכם כיסוי עבר שמשה מקורית חדשה שכן עלותה של שמשה כזו עלולה להסתכם בכמה אלפי שקלים והחלפתה עשויה להיות הכרחית.

* כיסוי לרכב חילופי -  במידה ורכבכם נגנב חברת הביטוח תתן לכם רכב חילופי אשר ישמש אתכם בזמן שנשארתם ללא רכב עד שתקבלו את כספי הביטוח ותוכלו לרכש רכב חדש במקום זה שנגנב . כך לא תצטרכו להסתמך על אנשים אחרים במידה ואם זקוקים להגיע לעבודה, להוציא את הילדים מהגנים או ללכת לקניות.

פוליסת המקיף מציעה עוד כיסויים רבים ומעניינים כגון: כיסוי למראות הצד ופנסים, כיסוי עבור פורץ במידה ונעלתם את מפתחות הרכב בפנים ואף יכולת לרכש כיסוי VIP המקנה לכם  כיסוי בו נציג יגיע עד אליכם במקרה של תאונה ויטפל בכל הנדרש עבורכם ואף יזמין לכם מונית אשר תקח אתכם ליעדכם ואף מציע שירות בו יביאו את הרכב החילופי עד לפתח ביתכם.

מתי נרכוש את הביטוח המקיף?

את הביטוח המקיף מומלץ לרכוש במקרים הבאים:

קניית רכב חדש – אם רכשתם רכב חדש מומלץ לבטחו בביטוח מקיף, שכן עלותו של רכב זה עלתה כמה עשרות או מאות אלפים וחשוב שתוכלו להגן על השקעתכם הן מפני פריצה והן מפני גניבה. לא הייתם רוצים להתעורר בבוקר ולגלות שרכבכם החדש נגנב מהחניה מתחת לביתכם.

שקט נפשי – גם אם רכבכם אינו חדש מהניילונים עדיין מומלץ להשקיע כסף בביטוח מקיף. חוץ מנושא הגניבה, במידה ואתם מעורבים בתאונה הנגרמה באשמתכם חברת הביטוח תישא בעלויות התיקון. במידה ורכבכם מוגדר ב- "טוטאל לוס" תקבלו את מלוא כספכם בקיזוז ההשתתפות העצמית בכדי שתוכלו לרכוש רכב חדש.

נהג צעיר וחדש – אם הצטרף אליכם לאחרונה נהג צעיר וחדש כדאי לבטח את הרכב בביטוח מקיף. הנהג הצעיר וחסר הניסיון עלול להיות מעורב בתאונה שכן הוא עדיין חסר ניסיון ובעל וותק נהיגה נמוך. אפילו אם יעשה תאונה קטנה אך הנזק ייאמד באלפי שקלים תוכלו לתבוע את הפוליסה שלכם בכדי לממן את עלות התיקון הנגרם לרכבכם.

מהם הביטוחים הנוספים הקיים כיום?

ישנם שני כיסויים נוספים אשר חברות הביטוח מציעות לכם – ביטוח החובה אשר אתם מחויבים על פי חוק לרכוש וזאת משום שהוא מעניק לכם כיסוי במידה והייתם מעורבים בתאונה עם נפגעי גוף. אין זה משנה אם הם הולכי רגל, עוברי אורח, הנוסעים ברכב השני או ברכבכם כל זמן שיש לכם ביטוח חובה יש לכם כיסוי לשלם עבור כל הנזקים והטיפולים להם יזדקקו כל המעורבים בתאונה. הכיסוי השני הוא כיסוי צד ג' אשר מכסה את התיקון עבור הרכב בו פגעתם בלבד. במידה וניזוק גם הרכב שלכם תאלצו לממן את עלות התיקון מכיסכם. כמו כן, תוכלו להוסיף לביטוח צד ג' הרחבות נוספות כגון: גרירה, שמשות וביטול השתתפות עצמית אך מגוון ההרחבות מועט באופן משמעותי מההרחבות הניתנות בביטוח מקיף.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...