מתחדשת שושלת גלנט באימפריה הכחולה

07/08/2015 | ניסים קלדרון
חדשות מקומיות

ניסים קלדרון מקבל בברכה את פניו של המנהל החדש של הפועל פ"ת, וקורא לכל האוהדים בפניה נרגשת. בלעדי לפורטל פ"ת – כולל תמונות היסטוריות.

אם רק יתנו אותם פורעי חוק , קצת שקט תעשייתי, אולי יהיה אפשר להציל  את המעט שנשאר מאותה אימפריה כחולה עליה גדלנו, חונכנו וחינכנו משך דורות. התפילה לשקט המבוקש בשעה זאת, נובעת מהסיבה היחידה לקצת אופטימיות בים של אכזבות מאז החלו שנות המילניום המקוללות.

אל הקבוצה הצטרף כשותף ומשקיע 25% בשלב ראשוני, אוהד הקבוצה ואיש הנדל"ן דורון גלנט, בנו של שמואל גלנט ז"ל, כדורגלן דור המייסדים, חבר פלוגת הסדרן ואחראי על בריכת השחייה שהייתה צמודה למגרש האליפויות ברחוב אברבנאל. רבים מילדי המושבה "מלאבס" בשנות ה-50 זוכרים ולא שוכחים את טוב ליבו של "שמוליק" (כך קראנו לו), שהיה דואג להכניס למשחקי קבוצת הבוגרים ילדים שהיו מבקשים מהמבוגרים "הלו תכניס אותי", ושמוליק היה נותן להם לעבור בשער המסתובב שהיה ממוקם ליד הקיוסק של "צאיג".

שמואל גלנט ז"ל יושב ראשון משמאל עם חבריו בפלוגת הסדרן

שמואל גלנט ז"ל שמקום מגוריו היה ברחוב רוטשילד 92, היה נוהג להגיע רכוב על אופניים למשימותיו, תחילה ככדורגלן שאת אופניו היה נועל בביתם הצמוד למגרש של שופט הכדורגל משה כהן ז"ל וחברו לקבוצה מתתיהו כהן ז"ל, ובשנות ה-50 כסדרן בבתי הקולנוע "היכל" ואורון" ובמגרשי הכדורגל ,הכדורסל והכדוריד, שהיו שייכים להסתדרות ונרכשו מתרומות של הורינו דור המייסדים.

ההודעה המשמחת הגיעה הבוקר והפכה לשיחת היום ברחבי העיר, על כניסתו של איש הנדל"ן   דורון כשותף ותורם שיביא שינוי, שיחזיר את רוח המועדון הבנוי על מסורת רבת שנים וסובבת עולם, שלמשפחת גלנט חלק נכבד ובלתי נשכח במסורת זו.

קבוצת שנות ה-40 של הפועל פ"ת עם שמואל גלנט ז"ל יושב כהרגלו ראשון משמאל

פ"ת נטו מאחל לדורון גלנט הצלחה במשימה הלא פשוטה שלקח על כתפיו, אותם כתפיים שנשאו בעבר דורות של כדורגלני פאר שגדלו במועדון הכחול. ובקשה אישית ממני לאוהדי הקבוצה: זוהי שעת השין, חובה עליכם, עלינו , להתלכד יחד ובלי כל המחנות והמחלוקות הילדותיות, למען משימה אחת ויחידה להחזיר עטרה ליושנה - תמיד תזכרו שיחד ננצח ונחזור להיות משפחה אחת גדולה ומלוכדת כבעבר. משפחת הפועל פתח תקווה.

(התמונות באדיבות המוזיאון הביתי של היסטוריון הפועל פ"ת ניסים קלדרון)

לכתבות נוספות על הפועל פ"ת

שתף ב-

תגובות

היכן יש אנשים כמו האיש נסים קלדרון?! אוהד הכי שרוף בעולם!
רק שיהיה בריא וחזק לעד
מאיר מזרחי - 09/08/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...