מתאהבים באיאנה

27/07/2016 | חתול רחוב
חדשות

מעשה בשלושה חתולים - אבא חתול, אמא חתולה, וגור חתולים מתוק שלא מפסיק לחפש פוקימונים. בחום צהריי יום שישי, ארזנו את הגור ויצאנו לרחוב שטמפפר לבדוק את הטבעונית החדשה.

זה מספר שבועות שאני אומר לחתולה הסקסית שלי: חייבים לבדוק את "איאנה", ואחרי המון עצלות של חום כבד החלטנו ש-30 מעלות לא יעצרו אותנו. ארזנו את הגור וקפצנו למסעדת איאנה הטבעונית.
לפני שאתם קופצים וצועקים 'הצילו טבעונים', תרשו לי להרגיע אתכם, אני לא בעניין של להטיף לאף אחד מה לאכול. מסעדות נמדדות בשירות, נוחות וטעימות, בקיץ גם מזגן תופס. כן בשר, לא בשר, זה לא העניין בכתבה הזו.

אחרי צינון קל ובקבוק של קולה, המוח חזר לעבוד והתחלתי לסרוק את המסעדה. עיצוב מינימליסטי ולא מתיימר, אחלה מוזיקה, אנשים מחייכים, כולם מקבלים קנקן מים צוננים, משהו רגוע באווירה, משהו שקט שמכניס גם אותי לרוגע של אחרי צייד ממושך (פוקימונים).
מהר מאוד הזמנו שלוש מנות, והמתנו בסבלנות לאוכל ובחוסר סבלנות לפוקימונים שמסביב. המנות שמוגשות לסועדים מסביב מסקרנות מאוד, האווירה באמת רגועה, זוג אוהבים אוכלים מנה אחרונה שבעוד חצי שעה תגיע גם היא לשולחן, שני משפחות עם ילדים יושבים מדושנים מעונג ארוחה, והמנות שלנו בדרך.

ראשונה מגיעה מנת הפסטה בולונז של אבא חתול, כבר בריח הראשון ברור לי שיש משהו מיוחד בפסטה הזו. בביס הראשון כבר נדלקו לי העיניים, פסטה מעולה, רוטב עשיר, מתובלת בטוב טעם מלא בטעמים. אפשר לומר שזאת אחת הפסטות הטובות ביותר שאכלתי בזמן האחרון.
שנייה מגיעה הפסטה אלפרדו של הגור, שמנת ופטריות, אלוהים רק יודע כמה פעמים הזמנתי את המנה הזו, היא תמיד כמו הפעם בינונית ולא מעיפה אותי לשום מקום, פסטה טעימה ולא יותר מזה. אחרי ביס קטן מהצלחת של הגור אני מתחיל להריח התרגשות סביב השולחן, המלצרית חזרה עם מנת ההמבורגר של אמא חתולה.

אין ספק שזו מתנת הדגל של הארוחה הזו, מוגש עם צ'יפס בצד כיאה להמבורגר, נראה נפלא, ריח מעורר תאבון, ירקות טריים, מנה לפי הספר. בביס היחידי שקבלתי התחברו לי כל הטעמים, החיוכים, העיצוב הפשוט, קנקניי המים שמונחים על כל שולחן, המנות המסקרנות, והאווירה הכללית והקלילה.

איאנה לא מתיימרת להיות, לא מתיימרת להעתיק, איאנה מרכיבה מנות עם שמות דומים אבל טעמים ששייכים רק לה. ההמבורגר שלה איאנה הוא המוצלח ביותר בין כל הטבעונים שאכלתי, המרקם הנכון, אין שום דבר דומיננטי, הכל משתלב לארוחה אחת טובה מאוד.

הטיפ שלי להפעם הוא לכולנו - עזבו אתכם ממלחמות של מי אוכל מה, השינוי כבר התחיל, הגלגל הזה יצא לדרך, ואי אפשר לעצור אותו. אנחנו אוכלים פחות בשר, שותים פחות חלב, ופנינו הוא לעולם אחר לחלוטין, כל מה שנשאר לנו זה ללמד את ילדנו מה לאכול.

ולסיכום: הזמנו קינוח, לא היינו מוכנים לזה, קינוח מלא אהבה שנטרף בכמה בסים מהירים. הציון שלי לאיאנה לא ממש חושב, מה שכן חשוב הוא ההמלצה ללכת ולנסות אוכל מעולה.

לכתבות נוספות של חתול רחוב

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...