משקפי שמש, גם לחורף? התשובה היא כן!

19/12/2018
בריאות ובטיחות

ארץ ישראל ידועה בשמש ששוטפת אותה ברוב ימות השנה. אך בחודשי החורף הקצרים, האם חשוב גם לעטות משקפי שמש גם בחורף? מבלבל, אבל כן.

כדי שנסדר קצת את הבלבול, סידרנו לכם רשימת סיבות לעטות משקפי שמש גם בחורף.

רטוב זה מסנוור

בימים הגשומים, כשהכל רטוב, השמש גם כשהיא לא מחממת כלל, מחזירה ברק חזרה כשהיא פוגשת את כל הרטוב שיש מסביבנו. כך, אמנם, אנחנו לא מסתכלים אל השמש אך מסתנוורים ממנה בכל זאת.

משקפי שמש יכולות להגן על העיניים שלכם ולא משנה מאיזה כיוון תגיע השמש.

הגנה מפני קרני ה-UV

אם חשבתם שקרני ה- UVהמוכרות לנו כקרניים המשזפות אותנו בקיץ לא פועלות באותו החוזק בימי החורף, טעות חמורה בפיכם. בימי החורף הקרים אנשים רבים נוסעים רחוק אל הרים מושלגים כדי לגלוש ולעשות סקי.

כשההרים מושלגים השמש אמנם לא מורגשת בחום אשר היא מפיצה, אך המפגש שלה עם השלג הלבן גורמת לאפקט החזר אור כך שקרני השמש מגיעות אליכם מהשלג עליו אתם דורכים ומבלי שתרגישו.

כשהרוח משתולל

הנה עוד דבר שאנחנו נוטים לא לקחת בחשבון. ידוע לכולנו כי בימי החורף קיימות סערות וסופות, חול ואבק הנישאים באויר ונכנסים אל דרכי הנשימה שלנו ולעיניים.

משקפי שמש בימי אובך הם האפשרות שלכם להגן על עיניכם מפני אבק וחול אשר עשויים לגרום לדלקות עיניים.

הפחתת צמצום ומצמוץ העיניים

בחורף אנחנו נוטים להתכווץ כולנו מהקור. ככל שנתכווץ יותר כך יהיה לנו פחות קר. בלי שאנחנו שמים לב אנחנו מכווצים את עינינו ומצמצמים אותם כמעט עד לעצימה מוחלטת. אמנם נצליח לראות אבל נתאמץ עבור זה.

כאשר אתם עוטים את משקפי השמש שלכם, אתם מאפשרים לעיניכם מנוחה מההתאמצות היומיומית שלהן.

דיסטנס תמידי

אם אתם מסוג האנשים שלא אוהב לדבר על הבוקר עם שאר בני האדם, הרי שמשקפי שמש הם הפיתרון המושלם עבורכם, וגם בחורף!

ממש כמו אוזניות באוזניים אשר מתריעות למרחקים 'אל תפנו אליי', משקפי שמש יכולים להוות מחיצה מעולה בינכם לבין שאר העולם ולהשאיר אתכם, לפחות עד שתגיעו לעבודה, בשקט מוחלט.

משפר את הראייה

נכון, לא מדובר במשקפי ראייה. אך גם משקפי שמש יכולות להקל עליכם כאשר אתם צריכים להיתקל בכפור שבחוץ.

כשקר העיניים שלנו נוטות לדמוע או בדיוק ההיפך, להתייבש לחלוטין. משקפי שמש יכולות להיות המאבטח האישי של העיניים שלכם וליצור שכבת הגנה אשר תמנע מן הרוח להפריע לעיניים שלכם.

אז אם עד היום חשבתם שאין לכם סיבה מוצדקת להסתובב עם משקפי שמש גם בחורף, הרי לכם שכן! השמש לא משתנה בעקבות מזג האוויר, היא רק פחות מורגשת. הקרניים הן אותן הקרניים ובחורף אפילו יותר טריקיות. שימו לב והשגיחו על עיניכם כמה שאפשר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...