משפחות קרסו ומטלון תובעות פיצויים מעיריית פ"ת

29/06/2015
חוק ומשפט

לפני ימים אחדים הוגשה לבית המשפט המחוזי – מחוז מרכז, באמצעות עו"ד משה קמר, תביעה במסגרתה דורשים יורשיהם של משה קרסו ומשה יצחק מטלון מעיריית פתח תקווה והוועדה המקומית לתכנון ובניה תשלום פיצויי הפקעה בגובה של כ 15.2 מיליון ₪ , בגין קרקע שלטענתם העירייה הפקיעה מהם כבר ב 2004, אך עד היום למרות פנייתם לא שילמה עבורה פיצויים.

שתי המשפחות, מהידועות והחזקות במשק הישראלי, טוענות שהן העניקו לעיריית פתח תקווה בשנות ה-30 רשות להקים בית ספר על קרקע שרכשו בשטח 5.5 דונם, אך לאחר שנסגר בית הספר פעלה העירייה להפקיע מידיהם את הקרקע אך סירבה לשלם פיצויים עבורה.

על כן הגישו המשפחות, תביעה כנגד הרשות והוועדה לתשלום פיצויים על הפקעת הקרקע וזאת בגובה של 15.2 מיליון ₪ לאחר הפרשי הצמדה וריבית. טרם הוגש כתב הגנה.

אגב, שתי המשפחות הגישו תביעה נוספת נגד המדינה וזאת בדרישה להשיב להם זכויות על קרקעות בשטח של 84 דונם בשווי של עשרות מיליוני שקלים, שהופקעו מהם בשנות ה 40 של המאה הקודמת עבור צרכי ציבור, המהווים את רזרבת הקרקעות היחידה שנותרה בתחומי שטחה המוניציפלי של הרצליה. אזור הידוע כ"חוף התכלת" הנחשב לאחד המקומות היקרים ביותר במדינה. התביעה להשבת הזכויות על שטחים אלה הוגשה לאחר שבוטל ייעודן הציבורי שלשמו הן הופקעו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...