מרכז מורשת רוחני לקהילת יוצאי אתיופיה יוקם בפתח תקוה

26/09/2016
חדשות

לאחר עשרות שנים מאז עלייתם ארצה של יהודי אתיופיה, מוקם לראשונה בפתח תקוה, מרכז מורשת רוחני לקהילת יוצאי אתיופיה.

לאחר הבטחות רבות שלא מומשו בעבר, התחייב לפני שנתיים ראש העיר, איציק ברוורמן לקהילת יוצאי אתיופיה כי יקים את המרכז ואכן השבוע החלה בנייתו.

המרכז יוקם בשכונת שעריה ברח' עובדיה וייתן מענה לצרכיה התרבותיים והרוחניים של הקהילה.

הדמיה (האדריכל הוגו רוזנפלד)

שטח המבנה שיוקם הינו כ-380 מ"ר ויכלול אולם מרכזי בגודל של כ-155 מ"ר, אולם מִשני בגודל 65 מ"ר לערך, ושטחים נוספים קטנים יותר. כל חזיתות המבנה יהיו מצופות אבן בשני גוונים וישולבו בהן חלונות גבוהים, להעצמת התחושה של גובה המבנה והייחודיות שלו.

לדברי האדריכל הוגו רוזנפלד, המתכנן את בית מורשת יהדות אתיופיה: "ההשראה לתכנון האדריכלי של מבנה בעל כיפה מרשימה, לקוחה ממבני ציבור שהיו מקובלים בקהילות היהודיות באתיופיה. המבנה עצמו מלבני ובתוכו משתלב מבנה עגול, כאשר עליו מונחת כיפה עשויה מאלומיניום בקוטר 12 מטר ובגובה 3.5 מטר ואשר תהווה נקודת ציון בשכונה, מתחת לכיפה תהיה שורת חלונות שיאירו מלמעלה את האולם המרכזי".

ראש העיר איציק ברוורמן: "יהודי אתיופיה הגיעו לארץ לפני כ-30 שנה, ומאז הם מבקשים מרכז רוחני לקהילה. מצאתי לנכון כי הגיעה העת לענות על הצורך הקהילתי חברתי של בני הקהילה, ולבנות מרכז אשר יהווה מוקד משיכה ואבן שואבת לפעילות הקהילה. אני מאמין באחדות החברה אך לא באחידות, לכל קהילה הגוונים והצרכים שלה, ואנו עושים את מרב המאמצים להיענות לכולם".

איתמר אלדר מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה האחראית על הקמת מבני ציבור בעיר ובין היתר גם על פרויקט זה, הוסיף: "זהו פרויקט מרגש במיוחד עבורנו ואני מקווה שאת ראש השנה הבא חברי הקהילה יחגגו במרכז המורשת החדש".

לחדשות נוספות בפתח תקווה - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...