מרכז מורשת רוחני לקהילת יוצאי אתיופיה הוקם בפתח תקוה

14/08/2017
חדשות


לאחר עשרות שנים מאז עלייתם ארצה של יהודי אתיופיה, מוקם לראשונה בפתח תקוה מרכז מורשת רוחני לקהילת יוצאי אתיופיה.

לאחר הבטחות רבות שלא מומשו בעבר התחייב לפני כשלוש שנים ראש העיר איציק ברוורמן לקהילת יוצאי אתיופיה כי יקים את המרכז ואכן לפני כשנה החלה בנייתו שהסתיימה בימים אלה.

המרכז הוקם בשכונת שעריה ברח' עובדיה במטרה לספק מענה לצרכיה התרבותיים והרוחניים של הקהילה.

שטח המבנה שהוקם הינו כ-380 מ"ר וכולל אולם מרכזי בגודל של כ-155 מ"ר, אולם מִשני בגודל 65 מ"ר לערך, ושטחים נוספים קטנים יותר. כל חזיתות המבנה מצופות אבן בשני גוונים אשר שולבו בהן חלונות גבוהים, להעצמת התחושה של גובה המבנה והייחודיות שלו.

לדברי האדריכל הוגו רוזנפלד, המתכנן את בית מורשת יהדות אתיופיה: "ההשראה לתכנון האדריכלי של מבנה בעל כיפה מרשימה, לקוחה ממבני ציבור שהיו מקובלים בקהילות היהודיות באתיופיה. המבנה עצמו מלבני ובתוכו משתלב מבנה עגול, כאשר עליו מונחת כיפה עשויה מאלומיניום בקוטר 12 מטר ובגובה 3.5 מטר שיהווה נקודת ציון בשכונה, מתחת לכיפה תהיה שורת חלונות שיאירו מלמעלה את האולם המרכזי".

ראש העיר איציק ברוורמן: "יהודי אתיופיה הגיעו לארץ לפני למעלה מ-30 שנה, ומאז הם מבקשים מרכז רוחני לקהילה. הגיעה העת לענות על הצורך הקהילתי והחברתי של בני הקהילה, ולבנות מרכז אשר יהווה מוקד משיכה ואבן שואבת לפעילות הקהילה. אני מאמין באחדות החברה אך לא באחידות, לכל קהילה הגוונים והצרכים שלה, ואנו עושים את מרב המאמצים להיענות לכולם".

איתמר אלדר מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה האחראית על הקמת מבני ציבור בעיר ובין היתר גם על פרויקט זה, הוסיף: "זהו פרויקט מרגש במיוחד עבורנו ואני מקווה שאת ראש השנה הבא חברי הקהילה יחגגו במרכז המורשת החדש".

הפרויקט בוצע ע"י החברה לפיתוח פתח תקוה. אדריכל הוגו רוזנפלד.

צילום: לשכת דובר העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...