מרכזי הנוער האירו את פתח תקוה בחנוכה

31/12/2016 | דולב פרנקל
חדשות


יחידת מרכזי הנוער של אגף חברה, נוער וצעירים בעיריית פתח תקוה המשיכה במסורת והאירה גם השנה את חג החנוכה. התנדבויות, אירועי התרמה, ערבי שיא ומאות בני נוער המעורבים בעשיית טוב בכל רחבי העיר.

מזה שנה שנייה, מרכזי הנוער חוגגים את חנוכה בעשיית טוב ברחבי העיר תחת קמפיין עירוני ורחב היקף ששמו “מרכזי הנוער מא\עירים ת’עיר”. בקמפיין לקחו חלק כל שלושה עשר מרכזי הנוער הפרושים בעיר, כאשר כל מרכז בחר להפיץ אור במגוון רחב של התנדבויות, אירועים ויוזמות משותפות.

מרכז הנוער נווה עוז הגיע להתנדב באגודה למען העיוור יחד עם החניכים, הם לא נחו לרגע והתעוררו למחרת בכדי להתנדב בבית האבות "גיל עוז" וגם בבית חולים השרון. בנר האחרון של החג התקיים הפנינג התרמה במרכז הנוער למענה של שילת, ילדה עם שיתוק מוחין הנזקקת לניתוח ניורוכירורגי. אל האירוע הגיעו אנשים רבים וכסף רב נתרם לרפואת הילדה, והכל בהובלת בני הנוער.

במרכז הנוער נווה גן, התקיים הפנינג חנוכה עבור ילדי אומנה בשיתוף חברת ״טבע״. לאחר מכן, יצא המרכז להתנדב בבית הספר "הדר" יחד עם ילדים מכיתות תקשורתיות. לבסוף מרכז הנוער נווה גן קיים הפנינג חנוכה בשיתוף תיכון “יצחק שמיר”, כאשר כל ההכנסות מהאירוע נתרמו למען משפחות קשות יכולת.

מרכז הנוער עין גנים בחר לקיים פעילות מיוחדת לחנוכה עם ילדי אקי”ם, חינוך מיוחד. בנוסף קיימו ערב משטרה ונוער ייחודי לקירוב הנוער אל השיטור העירוני בשיתוף “עיר ללא אלימות” וחגגו באירוע בנושא “המערב הפרוע” עם מתנפחים, שור זועם וסטנדאפ של שאולי בדישי.

מרכז הנוער אחדות יצא לבית חולים בית רבקה להתנדב ולשמח את החולים בשירים, הדלקת נרות וחלוקת סופגניות טעימות. בנוסף קיימו במרכז גם הדלקת נרות שכונתית ופעילות מיוחדת לחנוכה.

במרכז הנוער גלים התקיימה הרצאה לנוער מפיו של זוהר, לוקה בעיוורון, שדיבר עם הנערים הסקרנים על בעיותיו כאיש עיוור ונתן להם זווית ראייה חדשה. במשך החג בני הנוער וצוות המרכז יצאו להתנדב בבית אבות "נאות השרון" לשמח את שוהי המקום.

מרכז הנוער בית דני קיים אירוע התרמה גדול עם סדנאות יצירה, לקים, במה פתוחה והדלקת נרות למען חולת סרטן תושבת השכונה. הנוער הצליח לגייס כמעט אלף שקלים!

במרכז הנוער אם המושבות קיימו הפנינג חגיגי בשיתוף האגף לחינוך מיוחד בהובלת בני הנוער. במקום פעלו תחנות ודוכנים כשכל הכסף נתרם למשפחות קשות יום.

מרכז הנוער עמישב יצא להתנדב בבית האבות השכונתי וקיים אירוע סטנדאפ מטורף לבני הנוער בשכונה של חן מזרחי.

מרכז הנוער מטלון, קיים פעילות מיוחדת לחג החנוכה בסדנאות להכנת נרות, סופגניות מעוצבות והתנדבות בבית אבות “רקנאטי”.


במרכז הנוער תקומה קיימו אירוע קהילתי בשיתוף אגף השכונות כשבחלקו הראשון של האירוע בני הנוער הובילו עמדות תחנות עבור הילדים ובחלקו השני כל השכונה חגגו יחד את חג החנוכה, הדליקו נרות וציינו את כל הפעילות הערכית והחינוכית אותה עושים כל השנה בחג הזה בפרט.

במרכז הנוער ורבר, הדליקו נרות וקיימו פעילות יצירה מיוחדת עם פרלמנט הילדים. את היצירות העבירו בתרומה לניצולי שואה. בנוסף צוות המרכז בנה את ה”חנוחושך” - חדר בריחה מיוחד בנושא חנוכה בו בני הנוער היו צריכים לפתור את התעלומות ולצאת מהחדר בזמן קצוב.

בנוסף, בכל יום מימי חופשת החנוכה יצאו בני נוער מתנדבים לצד צוות אגף הנוער לחלק סופגניות ולהדליק נרות בבתיהם של חולי סרטן עם פעילי האגודה למלחמה בסרטן והאירו להם את החג.

סגנית ראש העיר וראש אגף נוער וצעירים אורנה דוידאי ציינה: "לראות את הנוער והחניכים במרכזים יוצאים לפעילויות שונות בקהילה תוך גילוי רוח נתינה יוצאת דופן ממלא אותנו בתחושות של סיפוק וגאווה על העשייה החינוכית שאנו מובילים באגף בזכות הנוער האיכותי בעיר".

גיא אליהו מנהל אגף חברה, נוער וצעירים הוסיף: "אנו פועלים לפי תפיסה חינוכית בה המסר הוא שלא מספיק שהנר דולק בתוכי, אלא צריך להפיץ את האור שלנו לכולם. כך שמי שצריך יקבל את האור שלנו והיכולות האישיות של כל אחד יכולות להיות המון עבור האחר ושידעו שהמדליק נר מנר, זה נהנה וזה אינו חסר".

מנהלת יחידת מרכזי הנוער איריס ארונין הוסיפה: "העשייה החברתית הרבה שהובילו חניכי המרכזים קיבלה ביטוי מיוחד באור החג וזוהי רק תמציתה של הפעילויות הערכיות שאנו מקדמים במהלך כל השנה ברחבי העיר. במהלך החג הצלחנו לרתום אלינו גופים שונים ולקיים שיתופי פעולה עם ארגוניים חברתיים כמו האגודה למען הסרטן, בית העיור, בתי אבות שיחד איתם הנוער השתלב בנתינה ותרומה לחברה ולאחר".

מרכזי הנוער של אגף חברה, נוער וצעירים פתוחים מראשון עד חמישי בין השעות 16:30 ל-21:30 ופועלים גם במסגרות הבוקר בבתי הספר. לפרטים נוספים - פנו למרכזים הקרובים לביתכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...