מקום ראשון ל"גולדה" גם ביזמות

14/05/2018 | תלמידי החטיבה
חדשות


במסגרת פעילות יזמים צעירים ישראל, בה משתתפת קבוצת תלמידים משכבת ט' חט"ב ע"ש גולדה מאיר פ"ת, נקבע אירוע השיא של הפעילות השנתית כ"תחרות מחוזית" שתתקיים בין כל בתי הספר שבמחוז המשתתפים בתוכנית "יזמים צעירים".

בתחרות השתתפו כ-20 בתי ספר מהמחוז - התחרות התקיימה באוניברסיטת "בר אילן" בבניין הפקולטה לכימיה, ותלמידי החטיבה מספרים:

החברה שהקמנו בשם גולדן טין (המשלב בשם החברה את שם בית ספרינו) כוללת כ- 25 תלמידי שכבת ט' ומלווה בשני מורים לאורך כל השנה - מרינה גנקין ואלי שוורץ. החברה נדרשה להכין מספר מטלות מקדימות בכדי להגיע לשלב התחרות, להכנת מטלות אילו  נדרשו מספר ימי הכנה אינטנסיביים, כאשר נדרשנו לספק את התוצרים על פי לוח זמנים מוכתב: תסקיר חברה שכולל מבנה החברה, בעלי תפקידים, חזון החברה וכד'. דו"ח כלכלי - שכלל: מימון, רכש מניות, הוצאות על חומרי גלם וייצור, מכירות, רווח גולמי, רווח תפעולי, רווח נקי – תזרים מזומנים. ובנוסף כמו כל חברה נדרשנו להפריש מיסים להנהלת יזמים צעירים בגובה שך 10% מהרווח הנקי, מעבר לכך נדרשנו להכין דוכן מכירות ופרזנטציה בעברית ובאנגלית שתוצג לפני חבר השופטים. כאשר את כל מה שאנו רוצים להעביר בפרזנטציה הגבילו בזמן של 4 דקות מדודות בסטופר. לאחר מכן נישאלו שאלות.

הנהלת החברה ובעזרת המנחים חלקנו את התלמידים לקבוצות עבודה בכל נושא, כאשר נקבעו  לוחות זמנים להכנת המוצרים, שלטים, תגים, עיצוב הדוכן, פרזנטציה ודוחות. מעבר לכך ביצענו חזרות על הפרזנטציה כך שכול דובר מבין ששת התלמידים ידע בדיוק מה לומר את דבריו ברצף ובבהירות.

יום השיא הגיע – כבר בדרך קבענו כי ביום שלישי הקרוב נבצע מסיבת סיום, בד"כ לאחר התחרות הקבוצה מתפרקת. הגענו לשטח התחרות, נדרשנו להקים את הדוכן שלנו ברחבה שלפני בניין הפקולטה ביחד עם כל בתי הספר. הקמנו את הדוכן בצורה אסתטית במהירות, לצערנו היום האוניברסיטה בחופשת יום ירושלים, והכמות הקטנה של האנשים השפיעה על כמות המכירות. הזמן חלף, עד שנקראנו להציג לפני חבר השופטים, נכנסו לאודיטוריום גדול שישה תלמידים והמנחים (עמדו מאחור) ומולנו צוות שיפוט של שבעה שופטים מהאקדמיה, מהתעשייה, מהאוניברסיטה ומהנהלת יזמים צעירים, הצגנו את עצמינו ואת בית הספר שלנו, לאחר מיכן הצגנו את הצורך למוצר שפתחנו  והדרישה לשמור על הבריאות ולהגן על האדם מפני קרינה מייננת, כאשר בקרב החוקרים בעולם קיים חשש גדול לקרינה מסוג זה בעוצמות קטנות מהסמארטפונים שבשימוש האדם אומנם מצד אחד, הקרינה ברמה נמוכה יחסית, אבל מצד שני, הסמארטפון נמצא לצדינו 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

הצגנו את המוצר שפתחנו, חלק מהצגה בוצעה באנגלית על פי הדרישה. כל אחד מהתלמידים בא לידי ביטוי ועמדנו בדיוק בלוח הזמנים. הודנו לכל אלו שמלווים אותנו ולבית הספר שתומך בנו לכול אורך הדרך, כבר אז החמיאו לנו הבוחנים, נשאלנו שאלות רבות בנושאים כלכליים, שיווקיים ותעשייתיים,  ומעבר לכך כאשר נשאלנו מה למדנו ענינו: לעבוד ביחד כקבוצה, לדעת להקשיב לשני, לקבל אחריות על משימות ולעמוד בלוח זמנים.

במקביל עברה קבוצת שיפוט אחרת בין הדוכנים, שם קבוצה אחרת של תלמידים הציגה את המוצר ואת הדוכן, על כל פעילות כולל הפעילויות המקדימות נבחנו וקיבלנו נקודות.

בסופו שלי יום התכנסו כל בתי הספר באודיטוריום, לטקס הכרזת מנצחים, קדמו לכך הרצאה והסבר של מנכ"לית יזמים צעירים, שלב ההכרזה היה מותח מאוד, הכריזו על שלושה מקומות זוכים, ושני בתי ספר שימשיכו ליריד נוסף, אבל לכול אורך הטקס הזכירו בכדי לעלות לתחרות ארצית יש רק מקום אחד המקום הראשון, בכול פעם שהכריזו שם של בית ספר מצד אחד נשמנו לרווחה, אבל גם פחדנו מאוד אולי לא הגענו לניקוד המתאים, בסך הכול היו שם הרבה מאוד מוצרים יפים וחכמים.

ואז..... במקום הראשון בית ספר מפתח תקווה... מחיאות כפיים ורעש עצום באולם, והמנחה ממשיכה .... ושם בית הספר מתחיל באות......."ג", - גולדה מאיר - צעקות השמחה נשמעו בכול הבניין, עלינו לבמה כל תלמידי גולדה להניף את הגביע ולצילום משותף עם הנהלת היזמים, בדרך לאוטובוס שיחזיר אותנו לבית הספר, הבנו  כי ביום ג' הקרוב לא תהיה מסיבת סיום, אלה תחילתה של עבודה אינטנסיבית בתקופת מבחנים לתחרות הארצית שתתקיים בתאריך 6 ביוני עם תקווה גדולה לכבוש גם שם  את המקום שיוביל אותנו לתחרות העולמית שתתקיים השנה באסטוניה.

צילום: חטיבת גולדה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...