מקום ראשון לבי"ס יד לבנים בתחרות יזמות

11/06/2019
איכות חיים


בית החינוך "יד לבנים" בפתח תקווה זכה במקום הראשון בתחרות היזמות "ת'זיז את עצמך 2019".

לתחרות, אשר השתתפו בה בית ספר יסודיים וחטיבות ממחוז תל אביב כולו, הוגשו הצעות בנושא קיימות עפ"י יעדי פיתוח בר-קיימא של האו"ם - כמו מיגור העוני, שוויון מגדרי, בריאות טובה, חינוך איכותי ועוד.

ההצעות נועדו לשפר את איכות החיים על כדור הארץ ולמגר תופעות אשר הורסות אותו ואת החיים בו. השנה התמקדה התחרות במיזמים אשר פועלים ליצירת שינוי חברתי-סביבתי.

נציגי הסיירת הירוקה של בית החינוך בליווי המורה מרב רוטרי-סבן הגו רעיון של  קיר ירוק חכם בתוך כיתת לימוד: בתוך כיתת לימוד בבית החינוך יוקם קיר ירוק מכוסה כולו מטפסים מסוגים שונים ויחולק לאזורי למידה. למשל, באזור אחד יוקם קיר עם צמחים הידרופוניים (הניזונים רק ממים ללא אדמה) ובתחתית בריכת דגים. בחלק אחר של הקיר ישתלו ירקות ופירות מטפסים שהילדים יוכלו לגדלם, ללמוד עליהם ולהנות מטעמם. הקיר ישמש מקור ללמידה משמעותית וטיפוח חברה בת-קיימא: חווייתית, רב-תחומית, רב-חושית, חדשנית וערכית. בקיר תותקן מערכת השקיה והאכלה חכמה הפועלת גם בחופשה ויבחרו רק צמחים הגדלים בצל וכמובן לא אלרגניים. מלבד הלמידה הרב-תחומית המתקדמת הקיר גם ישפר את נראות הכיתה, יעלה את רמת החמצן בכיתה וילמד תלמידים כיצד לגדל צמחים מסוגים שונים.

המנהל אמיר פוני: "הגענו להישג המרשים מתוך ידיעה שכל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו, עבודה איכותית מאומצת והנאה בדרך וכמובן בתהליך."

התמונות באדיבות בי"ס יד לבנים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...