מפיצים בשמכם פוסטים פרסומיים בפייסבוק? כך תפסיקו אותם

22/04/2015 | גיל נוילנדר
חדשות

יום בהיר אחד התחילו להופיע בפרופיל שלכם פרסומות להסרת שיער או לתרופה נגד פטרת הציפורניים? למה זה קורה ואיך תפסיקו אותן?

אם יש משהו שיכול להוציא את גולשי פייסבוק מהכלים, הן פרסומות שמפורסמות בשמם – אך בינם לבין הפרסומת קשר קלוש אם בכלל. איך הגיעו פרסומות אלו לעטר את הפרופיל שלכם ואיך תסירו אותן משם?

אישרתם אפליקציה מבלי לשים לב

המקור לפרסומות אלה לרוב מגיע מאפליקציות שאישרתם מבלי לשים לב, וכך זה קורה: יום אחד במהלך הגלישה נתקלתם בפוסט או סרטון מעניין, שככל הנראה שותף על ידי חבר או באחד מהעמודים אחריהם אתם עוקבים, כשלחצתם על הקישור על מנת לצפות בסרטון נפתח חלון נוסף שבו אתם נדרשים לאשר או להתחבר עם חשבון הפייסבוק שלכם – למרות שאתם כבר מחוברים.

כאשר אתם לוחצים על "אשר" אתם למעשה מתקינים אפליקציה בחשבון הפייסבוק שלכם מבלי לשים לב. למרות שבחלק מהמקרים אתם אכן מצליחים לצפות בתוכן המבוקש, לאפליקציה כעת יש הרשאות לפרסם פוסטים בפרופיל שלכם. וכך, יום אחד מתחילות להופיע פרסומות בפרופיל שלכם, שלמעשה אין לכם מושג מהיכן הן הגיעו.

הנה דוגמה לפרסומת שהופיעה בפרופיל של גולשת שהתקינה ללא ידיעתה אפליקציה שנקראת "סרטים":

איך נפטרים מהפרסומות?

לשמחתכם אין צורך לסגור את חשבון הפייסבוק שלכם או אפילו לשנות את הסיסמה (למרות שמומלץ לעשות זאת מדי פעם) על מנת להיפטר מהפרסומות. מה שאתם כן צריכים לעשות הוא לגשת לעמוד האפליקציות בפרופיל הפייסבוק שלכם ולמחוק את כל אותן אפליקציות שאתם לא ממש בטוחים מאיפה הן הגיעו, ולהשאיר רק את אותן האפליקציות שאתם צריכים או משתמשים. כך זה נעשה:

1. התחברו לחשבון הפייסבוק שלכם.

2. כנסו לעמוד האפליקציות על ידי לחיצה על הקישור הבא.

3. עברו על האפליקציות המותקנות לכם בחשבון ומחקו כל אפליקציה שאינה בשימוש, שאינכם יודעים מה מקורה או שאתם יודעים בוודאות שהיא מפרסמת פרסומות בשמכם. מחיקת האפליקציה נעשית על ידי לחיצה על האיקס המופיע לצד שם האפליקציה כאשר אתם עומדים עליה עם סמן העכבר.

לא רק פרסומות

ראוי לציין שפושעי הרשת יכולים לנצל הרשאות אלה על מנת להפיץ דברים גרועים יותר מאשר פרסומות. במקום קישור לפרסומת הם יכולים, באופן פוטנציאלי, לתת קישור שידביק את החברים שלכם בווירוסים או תוכנות ריגול או להפנות אותם לאתרים זדוניים אחרים. זו הסיבה שלא מומלץ ללחוץ על קישורים שמקורם לא ידוע או להתקין אפליקציות שאינכם באמת יודעים מי עומד מאחוריהן ומהן כוונותיו.

 

לכתבות נוספות בנושא אבטחה, מחשבים ואינטרנט

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...