מעצבים מטבח? תלמדו את החומר

07/01/2021
עיצוב ויופי


אחד הצעדים החשובים ביותר בתכנון מטבח חדש הוא בחירת החומרים הנכונה לעיצובו. בבחירת החומרים צריכה להיות מושקעת מלאכת מחשבת והתייחסות לכל הפרטים הקטנים שילוו אתכם שנים ארוכות.

חומרים עמידים

מטבח הוא לא כמו בגד שאפשר להחליף בכל עונה. מדובר בחלק מהותי בבית, שעליו להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. על כן, חשוב שהחומרים המרכיבים את המטבח יהיו עמידים ואיכותיים. חומרים כמו שיש למטבחים, דלתות מטבחים ופרזולים צריכים להיות עמידים ביותר. מומלץ לעשות מחקר קטן לפני בחירת כל האלמנטים במטבח כדי לראות מה החומרים המומלצים ביותר שיכולים לעשות את העבודה שנים רבות.

עמידות אינה נמדדת רק בהיבט השימושי. רצוי לוודא בעת בחירת החומרים שהעמידות שלהם מתבטאת גם בנראותם. נכון שהמטבח יכול להישאר פונקציונלי במשך שנים רבות, אבל אתם רוצים לוודא שגם הצבעים שבחרתם יישארו אותם צבעים במהלך השנים ולא ידהו או יצהיבו. גם באלמנטים קבועים ושימושיים כמו שיש למטבחים, חשוב לוודא שמדובר בשיש שלא יוכתם בקלות, לא יאבד מהברק שלו, לא ייסדק במהרה וכיו"ב.

חומרים שיתאימו לעיצוב הבית

המטבח כמובן צריך להתאים לעיצוב הבית. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי למשל, רצוי שהמטבח יעבוד באותו קו. לפני שאתם הולכים לבחור את החומרים שבהם תשתמשו בעיצוב המטבח, רצוי לעשות חושבים לגבי העיצוב הכללי של הבית. האם אתם רוצים ללכת על קו אקלקטי? קו מודרני? קו כפרי? ברגע שתגדירו את הסגנון בו אתם רוצים לדבוק, משימת בחירת החומרים למטבח תיהפך קלה בהרבה. כך תוכלו לגשת לחנות המטבחים שבחרתם ולציין בפני אנשי המכירות את הסגנון המועדף עליכם על מנת להכווין אותם. בעזרת הכוונת אנשי המכירות, המבחר ממנו תצטרכו לבחור יהיה קטן יותר ופחות מבלבל, ולא תרגישו שאתם הולכים לאיבוד בין שלל החומרים.

חומרים שיתאימו לצרכים שלכם

לא כולנו משתמשים במטבח באותם אופנים ובאותה תדירות. השימוש במטבח תלוי במספר משתנים כמו כמות הפעמים ביום או בשבוע בה אתם מבשלים, מספר הנפשות בבית, גילם של בני הבית ואף גובהם. החומרים צריכים להתאים לשימושים הרצויים במטבח ולתדירותם. ישנם בתים בהם המטבח מהווה מקום לבישול בלבד וישנם בתים בהם המטבח מהווה גם מקום התכנסות של בני הבית. החומרים בהם ישתמשו כל אחד מהבתים תלוי מאוד באופיים. משפחה שלא אוהבת לבשל הרבה, אבל אוהבת לאכול ביחד במטבח, אולי תבחר בעץ במקום שיש למשל. משפחה שמבשלת המון אבל לא משתמשת במטבח לשם אכילה יכולה להעדיף שיש מאוד ארוך או רחב בצבע ניטרלי כדי שלא ישתלט על כל עיצוב הבית. לכן, לפני בחירת החומרים, חשוב שבני הבית יחשבו יחדיו ויגדירו את צורכיהם וציפיותיהם מהמטבח.

אמנם בחירת מטבח היא לא חתונה קתולית, אבל מדובר בפרויקט יקר ומשמעותי שלא עושים בכל שנה. חשוב שהחומרים יתכתבו עם משמעותו הגדולה של המטבח בחיינו ויהיו איכותיים ומתאימים לנו.
שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...