מספרה בשטח

15/02/2016
חדשות

השבוע החלה לפעול מספרה ניידת בפתח תקווה במסגרת "מועדון נוער על גלגלים" של עיר ללא אלימות.

אמש התקיימה פעילות עיר ללא אלימות במרחב הציבורי ברחוב אלתרמן בקריית המשוררים. למקום הגיעו בני נוער שנהנים משרותי הפנאי של הניידת הכוללים משחקי שולחן, משחקי סוני באווירה נעימה, ובישיבה על מחצלות ופופים. הנערים שהגיעו אמש הופתעו מהחידוש של ספר הנותן שירות חינם לכל מי שחפץ.

שלומי ערה, מנהל תוכנית עיר ללא אלימות מספר כי הקשר עם יניב הספר החל לאחר שהיה במספרה של יניב ושמע ממנו על נערים במצוקה המגיעים אליו למספרה מעת לעת. שלומי: "ראיתי את היחס המקצועי והחם שנותן יניב לכל הנערים והצעתי לו להצטרף אלינו לפעילות הניידת. יניב לא היסס ומיד הסכים. נדהמתי לראות כיצד בני הנוער קנאים לתספורת שלהם. יותר קל להם להיפתח מאשר להסתפר, בסופו של דבר כולם יצאו מרוצים". שיתפתי את ראש העיר איציק ברוורמן וממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק תכנית עיר ללא אלימות הרב אריאל בוסו והם בהחלט עודדו את הרעיון ותמכו בו.

קרן גולן מתכללת עבודת רחוב מוסיפה: "הענקת תספורות בשטח לבני הנוער היא אמצעי נוסף להגיע אליהם, ומכאן נוצר החיבור הטבעי למדריכי רחוב "מחוברים" אשר ביחד פונים למגוון רחב יותר של נערים המהווים עבורם אוזן קשבת ושיח משמעותי עם האחר, כמו גם ליווי לפי הצורך של גורמים רלוונטיים בקהילה".

המספרה הניידת תמשיך לפעול בכל יום ראשון במתחמים ציבוריים שונים ברחבי העיר. המיקום יפורסם בפייסבוק העירוני.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...