מסיימים את חג הפסח בטיול מומלץ

08/04/2015 | ניסים קלדרון
חדשות

רגע לפני סיום חג המצות ופתיחת חגיגות המימונה, פורטל פ"ת נטו ממליץ בחום לתושבי העיר להיעזר בהרבה סבלנות וקור רוח, בגלל פקקי התנועה הבלתי רגילים בכבישי ארצנו, ולצאת לטיול משפחתי של יום אחד באתרי התיירות וחורשות קק"ל המקבלים את מגוון פריחות האביב משכרות החושים.

בהדרכת אשר גולדברג לוחם גולני ותושב פתח תקווה, יצאנו חבורת אנשי ספורט, שדר "שירים ושערים" המיתולוגי דני דבורין, המלאך, מנהל הלוגיסטיקה ומארח המשלחות בהתאחדות לכדורגל בישראל טובי מלאך ועבדכם הנאמן, לסיור משכר חושים של טעימות והתייחדות באזורי עמק יזרעאל הפורח. לאחר ארוחת בוקר דשנה המוגשת ביד רחבה במסעדת "נדב קינוחים" ברמת ישי, עלינו להתייחד עם גיבורי ישראל משה ואסי דיין, אילן ואסף רמון ז"ל, הקבורים למרגלות תל שמרון הצופה במבט פנורמי לעבר נהלל.

ביציאה מבית העלמין, מהמקום בו החנתם את הרכב, מומלץ להחליף את נעלי ההליכה עם נעליים גבוהות, לאגור כוחות ולתת מבט לעבר התל עם מבנה המגן הנישא בגובה 60 מטר. זהו תל שמרון, שהייתה בתחום נחלתו של שבט זבולון, הידועה בשמה הערבי "תל סמוניה". אם קיבלתם החלטה לטפס אל פסגת התל, קחו בחשבון את סכנת ההחלקה (אם אתם לא מאמינים - תשאלו את אשר גולדברג). מומלץ לטפס לתל לא דרך השביל אלא מצידיו העשביים, כך נמנעת סכנת החלקה כפי שחווינו אותה, ובגללה הפסדנו בהתערבות עם דני דבורין וטובי מלאך שצחקו כול הדרך ליעד הבא שאסור להחמיץ.

"חוות התבלינים" בבית לחם הגלילית. שיירת מכוניות ותפוסה מלאה של אזור החנייה מסמלים שהמקום הזה חייב סיור ואכן לא התאכזבנו ולמדנו שבשנת 2003 הגשים אבי בן משפחת ציטרשפילר, בוגר הפקולטה לחקלאות את חלומו, לפתוח מרכז תיירות ייחודי, הפותח בפני המבקרים את עולם התבלינים וצמחי המרפא. התוצאה? עומס אדיר של מבקרים החושף ומעורר אותם לחוויה של חושים, צבעים וטעימות המגיעים כולם מהטבע. טבע עליו מנצח בגאון אבי ציטרשפילר, העורך סיורים למשפחות וילדים בשדות התבלינים הגדלים על מאות דונם סביב ובתוך חוות התבלינים בבית לחם הגלילית, שהרחיבה אופקים ופתחה סניפים נוספים, באילת, קיבוץ חולתה, קריית חיים, זיכרון יעקב, אשקלון, נתניה, גרמניה ואנגליה. בעתיד גם בפתח תקווה?

בגלל עומס המכוניות בימי החג בכבישים והמשפחות החוזרות מיום של כיף בצפון ארצנו הקטנטונת, מערכת פורטל פ"ת נטו ממליצה לעלות על כביש 6 העמוסה לעייפה לנוסעים צפונה, אך דלילה לשבים לעיר פתח תקווה.

חג שמח והעיקר: "תרבחו ותסעדו".

בתמונות באדיבות ניסים קלדרון: "יש לנו ארץ נהדרת" - עם דני דבורין, אשר גולדברג, טובי מלאך וניסים קלדרון.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...