מניעת שימוש בסמים ואלכוהול

29/11/2016
חדשות


במסגרת שיתוף הפעולה בין תכנית עיר ללא אלימות לבין משטרת פתח תקוה - מחלק הנוער, נערכה בשבוע שעבר הרצאה במספר בתי ספר בתחום הסמים והאלכוהול.

במסגרת ההדרכה ניתנה סקירה של חוקר הנוער יניב רם בנושא חוק נוער, וכן של מדריכי רחוב מטעם עיר ללא אלימות, עזרא כהן ואלי דורי, שסיפרו את סיפורם האישי לנערים.

התלמידים היו מרותקים לסיפורים, שאלו שאלות והתעניינו בדרך שעברו המדריכים, ובעיקר נראה היה כי העריכו את המקום בו נמצאים היום המדריכים כבעלי משפחות העובדים לפרנסתם בצורה מכובדת וראויה, והבינו כי אין דבר העומד בפני הרצון.

קרן גולן מתכללת תחום עבודת רחוב: "הדגש בשיח היה על מתן כלים לנערים. איך לא להיכנע ללחץ חברתי ולדעת לשתף אחראי מבוגר בכל מה שעובר עליהם. חשוב שידעו שתמיד יש מישהו שם עבורם".

אלי דורי מדריך רחוב מטעם עיר ללא אלימות: "המפגש עם הנוער בתוך בית הספר החזיר אותי לילדות. חבל שאז לא עשו מפגשים כאלו. אני שמח להיות חלק ממערכת שרואה את טובת הנערים לנגד עיניה".

שלומי ערה מנהל תכנית עיר ללא אלימות: "ראיתי את התלמידים קשובים, מתעניינים ועם ברק בעיניים. לכל אחד יש את ההבנה שלו והידע שלו לכל הקשור לתחום הסמים והאלכוהול, ואני בטוח שהם קיבלו כלים להתמודדות עם לחצים חברתיים וזווית חשיבה נוספת לכל הנושא".

הפרויקט החל לפני כשבוע וימשך בתקופה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...