מנורות תקרה

20/07/2020
עיצוב ויופי


תאורה נכונה ומתאימה חייבת להיות אחד האלמנטים המובילים בכל עיצוב מבנה שבו גרים ושוהים אנשים. התאמת תאורה חשובה מאוד לסביבה החיצונית של הבית ולחלליו הפנימיים, ומשום כך, ניתן למצוא גופי תאורה שונים שכל אחד מהם מיועד למטרה אחרת. יש תאורת היצף שתפקידה הינו הארת כל החלל באור בהיר וחזק. יש תאורה אינטימית שהיא עמומה יותר, תאורת ספוט שנועדה להאיר פריט או שטח מסוים בצורה ממוקדת וכדומה. הרצון הנוסף הוא שגוף התאורה ישמש גם כפריט נוי התורם רבות לעיצוב החלל בו הוא נמצא. מנורות תקרה  מיועדות להצפת אור בכל חלל בו הן מותקנות.

משתלשלות

מנורות תקרה מוצאים בעיקר בחדרי הסלון, המטבח, העבודה, האמבטיה ועוד, ופחות, למשל, בחדרי שינה אינטימיים. הן יכולות להגיע במגוון צורות. חלקן משתלשלות מלמעלה באמצעות שרשרות, או מוטת העשויים ממתכת קלה ונאה ויש המקובעות לתקרה. ניתן למצוא מנורות העשויות מחומרים שונים המגיעות בעיצובים מגוונים. מנורות משתלשלות הינן עגולות, סגלגלות, בצורת גליל ועוד. הן עשויות ממבחר חומרים כמו, בד, זכוכית, פלסטיק ועוד. יש יתרון במנורות אלו בכך שניתן לקבוע את גובהן מהרצפה/תקרה. בחדרי סלון גבוהים, למשל, ניתן להתקינן בצורה המפזרת את האור בצורה מושלמת לכל החלל אותו רוצים להאיר. יש מנורות בודדות או מספר מנורות המחוברות ביניהן ומספקות תאורה בעוצמות שונות.

מנורות צמודות תקרה

מנורות אלו מתאימות מאוד לחדרים בגובה סטנדרטי נמוך מקובל. בחללים אלו קשה מאוד לתלות מנורות בגלל הגובה הקיים בהם. כאן ניתן למצוא מנורות בעצובים שונים: עגולים, אליפטיים, מלבניים, מרובעים ועוד עם חומרים דוגמת: זכוכית, פלסטיק וכדומה. ניתן, לחילופין למצוא פסי צבירה שעליהם מותקנות מספר מנורות בטור המיועדות לאספקת אור היצף רב. עיצוב מנורות תקרה נעשה בתשומת לב רבה תוך כדי שימוש בחומרים אשר משתלבים היטב עם כל החומרים המצויים בבית כמו: אבן, עץ, בד, קש, זכוכית וכדומה. כך, שלכל מעצב או בעל נכס יש גמישות רבה בבחירת גוף התאורה המתאים יותר מכל לצרכים, לטעם האישי, וכמובן, ליכולות הכספיות.

הרמוניית תאורה

בחירת גופי תאורה נעשית מתוך הסתכלות כוללת בכל חדר וחלל. הסלון, למשל, הינו אחד החדרים החשובים בבית מאחר והוא נחשב ייצוגי שאליו מגיעים אורחים. לכן, תהיינה בו מנורות תקרה, מנורות שקועות בתוך בר משקאות, חבויות מעל קרניז, ספוט ואחרות. השילוב הכרחי כדי ליצור אווירה שונה כל פעם מחדש ובהתאם לרצון ולצורך. התאורה המובילה כיום היא תאורת לד ירוקה וחסכונית. וניתן למצוא מגוון גופי תאורה המסוגלים לספק עוצמות אור שונות. בחירת מנורות תקרה, כמו כל גוף אחר, נעשית על פי גודל החדר אותו יש להאיר, המבנה שלו וכדומה. באמצעות מפסקים מיוחדים ודימרים ניתן לווסת את כמות האור. הרצון הוא ליצור הרמוניה טובה מבחינת הפריטים הקיימים והתאורה המשלימה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...