ממחר - שביתה בת יומיים בתיכונים בכל הארץ

02/05/2016


יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית אליאב בטיטו הודיע על הארכת השביתה ביום נוסף והזמין את הצדדים להיפגש בפתח תקווה. "השביתה היא רק צעד נוסף בנושא אך אינו הצעד האחרון".

מועצת התלמידים והנוער הארצית כינסה אתמול מסיבת עיתונאים במהלכה פירטה את צעדיה הבאים בנושא מחאת התיכוניסטים המתוכננת ליום שלישי הקרוב. במהלך האירוע סקרה המועצה את הסיבות למחאה: שביתת בוחני הנהיגה המעשיים והחלטת ארגון המורים למנוע קיום פעילויות חוץ בית-ספריות.

בפתח הישיבה סקר באריכות יו"ר המועצה, אליאב בטיטו, את כל הניסיונות אותם קיימו במועצת התלמידים והנוער הארצית על מנת לפתור את מצוקת מבחני הנהיגה המעשיים ועל מנת לבטל את הנחייתו של יו"ר ארגון המורים, רן ארז, האוסרת על קיום פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר. כזכור, הודיעו במועצת התלמידים והנוער הארצית כי אם לא ייפתרו בעיות אלו או לחלופין תושג בהן התקדמות משמעותית, ישביתו התלמידים את כיתות י'-י"ב בכל רחבי הארץ מיד עם החזרה מחופשת הפסח.

במהלך דבריו תקף בטיטו בחריפות את התנהלות שר התחבורה ואנשי משרדו בנושא מצוקת הטסטים ואף אמר כי "בזמן שאנחנו התרענו פעם אחר פעם, העדיף השר כ"ץ להצטלם ליד עוד איזשהו מחלף תנועה במקום לטפל במצוקת מבחני הנהיגה המעשיים". בהמשך דבריו, הזמין את משרד התחבורה וועד בוחני הנהיגה לפגישה משותפת וקרא להם להידברות: "אם הם לא מספיק בוגרים בשביל לשבת ולדון בנושא אחרי חודש וחצי של עיצומים – אולי אנו נהווה את הפסיכולוג שיגשר", והזמין את שני הצדדים להיפגש במשרדי מועצת התלמידים והנוער הארצית שבפתח תקווה, ביום השביתה.

בטיטו הוסיף: "נראה כי ישנו ציבור של שבע מאות וחמישים אלף בנות ובני נוער שנשכחים ונשכחות במדינת ישראל; אם על ידי ועדי העובדים השונים ואם על ידי משרדי הממשלה. השביתה היא רק צעד נוסף בנושא אך אינו הצעד האחרון. אם לא יימצא פתרון עד יום שלישי בערב, נרחיב את השביתה גם ליום נוסף, ליום רביעי, הארבעה במאי. איננו נגד וועדי העובדים ואיננו נגד משרדי הממשלה, אך אנו קוראים לשינוי המדיניות הפגומה בה מתנהלים סכסוכי העבודה במדינה".

במועצת התלמידים והנוער הארצית ציינו כי ביום השביתה יתקיימו בשיתוף החברה להגנת הטבע, טיולים אלטרנטיביים בשלושה מוקדים ברחבי הארץ (בצפון, במרכז ובדרום). להרשמה לטיולים יש להיכנס לעמוד הפייסבוק של מועצת התלמידים והנוער הארצית.

לחדשות נוספות בנושא חינוך בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...