מכירת רכב לפירוק - הדרך המהירה!

29/04/2019
נדל"ן ותחבורה

הרכב הנאמן שליווה אתכם במשך שנים רבות ואוצר בחובו זיכרונות רבים ממסעות ברחבי הארץ כבר לא מתפקד כמו פעם. השקעתם בו משאבים רבים, אבל נראה שהוא לקראת סוף חייו. הוא מבלה זמן ממושך במוסך, שעולה לכם ביוקר ותוך כדי אין לכם פרטנר לנסוע אתו. אם הוא בולם בפתאומיות, מסכן אתכם ואת הנוסעים האחרים, שותה דלק והון עצמי וחוויית הנהיגה בו כבר לא מרגשת אתכם – הגיע הזמן להיפרד בידידות.
אומנם רבים מתקשים לבצע את ניתוק הקשר עם הרכב, אבל כשאין סיבה רציונאלית להחזקה חבל להמשיך בכך. יש לזכור שרכב ישן הוא רכב מזהם שפוגע באיכות הסביבה וגם רכב שעומד ברחוב ותופס חנייה של אחרים עשוי לצבור קנסות ולכן – אלה הם לא פתרונות ארוכי טווח.

מה כן ניתן לעשות? אחת הדרכים להמשיך הלאה היא למכור את הרככ לקונה רכבים לפירוק בפתח תקווה. בעבר פעלה בישראל תוכנית גריטה ממשלתית, שמטרת העל שלה הייתה להסיר מהכביש רכבים ישנים ומזהמים. בעלי הרכב שמסרו את הרכב לגריטה נהנו מהטבה כספית מתגמלת במיוחד.
כרגע תכנית זו תקפה רק לרכבים מסחריים ולכן, מה שנותר ללקוח הפרטי לעשות זה למכור את הרכב למגרשי פירוק, שגם הם ישלמו לכם ביד נדיבה ברוב המקרים על הרכב הישן.

מפרקים ומרוויחים – מקסימום תועלת במינימום מאמץ
למעשה, בתהליך הפירוק אתם "מצילים" רכבים אחרים. מכונאי רכב מיומנים מאבחנים את הרכב על פי מצבו ומחלצים ממנו את הרכיבים השימושיים ביותר שנותרו תקינים וניתן להרכיב ברכבים אחרים. חשבו על זה כמו תהליך של השתלת איברים – האיבר חי ופועם אבל הגוף מת ולכן, האיבר יכול להפיח חיים בגוף אחר. מדובר באופציה בעלת ערך מוסף וגם חסכונית יותר ברוב המקרים מאשר העמדת הרכב למכירה בלוחות הרכב. אין צורך לחכות לקונים שיגיעו, להראות להם את הרכב, לנהל ביורוקרטיה ארוכה ומתישה אודות המכירה ובסוף להישאר עם סכום מגוחך ביד.

כמה משלמים על רכב מפורק?
פירוק רכב הוא תהליך מקצועי ומהיר כאשר מי שמוכר את הרכב לפירוק מרוויח מכל הבחינות. אומנם לא קיים מחירון פירוק שלפיו נוהגות כל חברות הפירוק, אבל אפשר לבקש הצעת מחיר טלפונית או פרונטאלית ולהבין מה שווי הרכב בעת הפירוק. המחיר הוא לרוב פונקציה של דגם הרכב, שנתם ייצור ותחזוקה שוטפת (כי יש רכבים מתוחזקים יותר מאחרים). חשוב לבחור מגרש אמין שיוכל להציע לכם תשלום בדרך המועדפת עליכם ביותר – העברה בנקאית, תשלום באשראי, מזומן או המחאה.

הרכב מגיע עד לפירוק
שימו לב שלא תמיד תצטרכו להביא את הרכב ישירות למגרש, במיוחד אם הרכב מסכן חיים או מצבו הנוכחי אינו מאפשר נסיעה. קיימות חברות פירוק המציעות גם שירותי גרירה 24/7 בפריסה ארצית. כלומר, בתיאום מראש יגיע אליכם גרר אשר יגרור את הרכב למגרש הפירוק ולא תצטרכו לעשות זאת בעצמם. חברות רבות קונות רכבים בכל מצב, כך שאפילו אם נדמה לכם שאף אחד לא יהיה מוכן לשלם תמורת הרכב ההרוס שלכם – חשבו שנית. אתם לא מוסכניקים ולא תמיד יש לכם מושג מה הפוטנציאל המכני של הרכב ולכן, עדיף שתתנו לחברת הפירוק להכריע בסוגיה ולהחליט האם הרכב שלכם מועמד אולטימטיבי לפירוק וכמה היא מוכנה לשלם בעד החלקים שלו.
זכרו המכונית המשומשת שלכם היא אוצר של מישהו אחר. בחרו חברת פירוק אמינה ומקצועית המציעה שירותי גרירה וברגע שלדעתכם הגיע הזמן להיפרד מהרכב, מסרו אותו לפירוק והמשיכו את חייכם בכביש עם רכב חדש, אמין, בטוח וידידותי יותר למשתמש.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...