מכבי פתח תקווה בכדורסל עלתה לפלייאוף!

28/03/2016 | מאיר פרייליכמן
חדשות

קבוצת הכדורסל הבכירה בעיר, מכבי פתח תקווה, שיחזרה הערב מעט מהימים היפים שלה מאמצע שנות ה-2000, והעפילה לפלייאוף העליון של המחוז הדרומי בליגה הארצית בכדורסל.

פתח תקווה, שידעה עונה של עליות ומורדות, הגיעה למשחק הביתי הערב נגד עירוני "שיקו" קריית אונו בידיעה שניצחון מעל 2 נק׳ הפרש יבטיח לה את המקום הרביעי בתום העונה הסדירה והעפלה לפלייאוף של הליגה הארצית.

עידן דורון, מאמן מכבי פ"ת

הקבוצה של עידן דורון פתחה את המשחק בהססנות, ולאחר רבע ראשון חלש האורחים הוליכו 20:27, והקהל שהגיע ל"עולמות" הריח באוויר את הריח המוכר של האכזבה המתקרבת.

ברבע השני פ"ת חזרה למשמעת ההגנתית שאפיינה אותה בחלקים גדולים של העונה, ועם ריצת 4-18 עלתה ל- 31:38.

עד סיום המחצית האורחים צמצמו ל- 41:45. גם הרבע השלישי המשיך את מגמת השוויון היחסי בן הקבוצות, ולאחר 30 דק' התוצאה 61:65 לפ"ת, ונדמה היה שהמשחק הערב יוכרע בעיקר ברבע האחרון.

ברבע האחרון עלו שחקני פ"ת כמו מלוע של תותח, ועם הגנה נוקשה וקליעות טובות מכל בלטה במגרש עלו ליתרון מבטיח של 68:83.

שחקני פ"ת חוגגים את העלייה לפלייאוף (צילום: מאיר פרייליכמן)

האורחים מהצד השני של כביש 471 לא אמרו נואש, ועם מספר קליעות מחוץ לקשת שמרו על מרווח בטחון סביר, אך עמידה בלחץ מקו העונשין של שחקני פ"ת הוליכה אותם לניצחון 74:87. לאחר ששמעו את התוצאות של הקבוצות האחרות, הבינו המלאבסים שהם עלו בוודאות לפלייאוף והאות לחגיגות ניתן.

עד לסיום העונה הסדירה נותרו עוד 2 משחקים, ולאחר מכן ייפתח הפלייאוף בשיטת "הטוב מ-3", כשפתח תקווה תתארח במשחק הראשון בשלב זה אצל מוליכת הטבלה אליצור רמלה, שנתנה עונה כמעט מושלמת עד כה - הפסד אחד בלבד.

בהצלחה בהמשך העונה!

לכתבות ספורט נוספות בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

קרדיט למישהו שלא מספיק יודעים מה הוא עושה בשביל מכבי פתח תקווה
דני שמונוביץ זה השם של מי שמזיז את המנוע המושמן הזה שנקרא "מכבי פתח תקווה", בנאדם מדהים שנותן הכל לסמל ודואג שכל שחקן ירגיש בבית.
אובייקטיבי מהצפון - 28/03/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...