מכבי ברבע הגמר, הפועל חוזרת לצרות

27/01/2015
חדשות

שער של עידן שמש בדקה ה-90 ניצח למכבי פ"ת את הדרבי המלאבסי בשלב שמינית גמר גביע המדינה בכדורגל. הפועל איבדה גם שני שחקנים משמעותיים בפציעות, ותצטרך להתחזק ולהשתפר כדי לשרוד בליגה.

דרבי הגביע הראשון מזה 13 שנה התקיים הערב בפ"ת ומכבי הצליחה לגמול להפועל על ההפסד בליגה. מאז אותו דרבי אגב, הפועל לא ניצחה אף משחק בליגה והיא מתחת לקו האדום. מכבי לעומת זאת גברה מאז על הפועל ת"א וקריית שמונה, והיא עדיין בונה על הפלייאוף העליון.

ההרכב הפותח שהציב עידן בראון היה: קאלה, כהן, פסו, גביש, מוסא, צ'ימאזי, צעירי, אורמוש, כוכב, אלטמן והירש. בהמשך שותפו: דיין, פרץ וחוגי.

מנגד, מכבי פתחה בהרכב הבא: ניצן, אלו, דימוב, הרצג, דנינו, פסר, יעקובוביץ', קבהא, גרזיצ'יץ, מלמד ושמש. במחצית השניה שותפו: לוגסי, מונונגה ופרץ.

הפעם פ"ת של מכבי

השופט דניאל בר נתן שרק לפתיחה לעיני 3,000 צופים שהעדיפו את הכפור על פני הכורסא. כבר בדקה הראשונה קבהא קרע את החולצה של כוכב, כרמז לאלימות העתידה לבוא במשחק. בדקה החמישית גרז'צי'יץ' שלח מרפק לפניו של צעירי, ללא תגובת השופט.

היה גם קצת מאוד כדורגל: בדקה 17 – החמצה גדולה של אורמוש בנגיחה לאחר כדור חופשי. דקה 20 – רן בן שמעון מחמם את המשחק, לאחר שיוצא מהאזור הטכני, לוקח לעצמו את הכדור ומתעמת עם קובי מוסא. במקום להרחיק את מאמן מכבי החליט בר נתן להוציא צהוב למוסא. בדקה 22 עומרי אלטמן נפצע בשריר הירך והוחלף ע"י גיא דיין. דקה לאחר מכן איבוד כדור שלומיאלי של הפועל בהגנה וקבהא כמעט כובש. כמה דקות טובות של מכבי, אבל לא הרבה יותר מזה. בהמשך לא היה כמעט כדורגל, אלא בעיקר עבירות אלימות של שני הצדדים ושיפוט מזעזע של בר נתן, שאיבד כל שליטה על המשחק.

המחצית השניה נפתחה בלחץ של מכבי. בדקה 49 עידן שמש כמעט וכבש. הפועל קצת השתחררה ובדקה 63 הירש לא מנצל הזדמנות טובה כשניצן מתקן יציאה לא טובה. במחצית זו המשחק היה יותר רגוע וגם ראינו קצת יותר כדורגל, בעיקר מצד מכבי. בדקה ה- 90 עידן שמש הניף רגל מ-20 מטר והכדור הכניע את קאלה. נגמר? בדקה 91 הירש (שכבר חודש וחצי לא פוגע בכלום) מוצא עצמו במצב של 100% אך ניצן בהצלה אדירה מונע הארכה. 1:0 למכבי בסיום.

הפועל חוזרת לצרות של הליגה, ומכבי שניצחה בצדק תמתין להגרלת רבע הגמר. בשבת שתי הקבוצות חוזרות למאבקי הגביע, כשהפועל פ"ת תארח את מכבי נתניה ומכבי פ"ת תצא למשחק חוץ מול מכבי חיפה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...