מי יהיה הרכב הבא שלי?

17/07/2020
חדשות


להשתמש ברכב זה לא מותרות, את זה כולנו מבינים. כולנו זקוקים לרכב לצרכי התניידות יומיומית, בין אם לצורך עבודה ופרנסה ובין אם להסעות הילדים לחוגים או יציאות שלנו לבילויים. אז רכב צריך, על כך אין עוררין. ההתלבטות מגיעה  כשצריך להחליט – איזה רכב לקנות? במאמר שלפניכם נדון במספר שיקולים שיש לעשות בתהליך של קניית רכב.

מה התקציב?

בעת קניית רכב בסוכנויות רכב השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם היא התקציב העומד לרשותכם. מגוון הרכבים הקיים בשוק, בין אם רכב חדש ובין אם רכב ישן, הינו רחב במיוחד. את הצמצום הראשון למגוון האפשרויות יכתיב התקציב – רכבים שנמצאים מחוץ לתקציבכם ממילא לא רלוונטיים, ולכן, קניית הרכב כבר תיעשה קלה יותר לאור התמקדות במחירים המתאימים לכם.

מהו הצורך?

נסיעות עירוניות או בין-עירוניות? נוסע יחיד או מספר נוסעים? האם אתם נדרשים לחנות ברחובות צפופים וצרים או שאין בעיית חנייה? כל אלו שאלות חשובות מאוד שיסייעו לכם להתמקד בסוג הרכב שאותו אתם צריכים לרכוש. למשל, קניית רכב משפחתי גדול ומסורבל עבור נהג יחיד שנוסע בעיקר בשטחים עירוניים, אינה בחירה חכמה במיוחד, הן כיוון שהוא לא צריך רכב כזה והן כיוון שהוא לא תואם את סוג השימוש שהוא יעשה בו. לכן, נסו להתמקד בסוג השימוש שתעשו ברכב, ובהתאם אליו המשיכו בהליך קניית רכב.

צריכת הדלק

צריכת הדלק הינה מאפיין חשוב שיש לשים אליו לב בעת קניית רכב. לכל רכב מאפיינים משלו, ובין היתר אחד מן המאפיינים שהצרכן מציין הינה רמת צריכת הדלק. יש רכבים חסכוניים יותר וחסכוניים פחות, כמובן כתלות בסוג השימוש ובאופי הנהיגה. טרם קניית רכב, בררו מהי רמת צריכת הדלק שלו – הן בפרסומים הרשמיים של הצרכן (מופיע בכל עלון ואתר רשמי) והן בפועל (ביקורות וחוות דעת). כך, תוכלו לדעת איזה רכב חסכוני יותר ומתאים עבורכם.

רמת הבטיחות

בטיחות היא פרמטר חשוב במיוחד. כל יצרן רכב מחויב לציין בעלונים ובאתר הרשמי שלו את רמת הבטיחות של הרכב שלו, בשביל ליידע את הצרכן. רמת הבטיחות מדורגת לפי ספרות, והיא נקבעת לפי מבחני נהיגה, ריסוק ובטיחות ייעודיים שהיצרן מבצע. כמו כן, ישנם מבחני ריסוק שונים שמבצעות חברות חיצוניות ומפרסמות את המידע באתריהן, וחשוב לבדוק גם אותם. מן הסתם, ככל שהרכב בטוח יותר כך זה טוב יותר. בררו זאת מראש.

אבזור, מולטימדיה וגאדג'טים נוספים

האבזור ברכב חשוב מאוד כי הוא חלק בלתי נפרד מנוחות הנסיעה ותנאיה. הרכבים כיום כוללים מערכות שונות ומיוחדות, כשהנפוצה ביותר היא מערכת מולטימדיה עם רדיו, בלוטות' ודיבורית, חיבור למוזיקה מהטלפון, אפליקציות ניווט שונות, מצלמות רברס, ועוד. ככל שאחת מן הפונקציות האלו חשובה לכם במיוחד, בררו מראש האם היא נמצאת ברכב או מהי עלות ההתקנה.

לסיכום

ישנם שיקולים רבים בעת בחירת רכב, אף מעבר לאלו המנויים לעיל. הטיפ החשוב ביותר שניתן לתת הינו להבהיר ברמה הטובה ביותר מהם הצרכים שלכם בקניית הרכב ומהם השיקולים החשובים לכם, בשביל להגיע להחלטה המושכלת ביותר שניתן.  

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...