מחריף העימות בין עיריית פ"ת למדיה תקשורת

04/12/2015
חדשות

אמש התברר כי המנעול בדלת הכניסה הראשית למבנה תחנת הרדיו והטלויזיה הקהילתית ומשרדי עמותת מדיה תקשורת בפ"ת הוחלפו. אבל זו הייתה רק ההתחלה ליום סוער שהסתיים בתחנת המשטרה, ונראה כי הפרשה רחוקה מסיום.

אמש עוכב לחקירה בתחנת המשטרה בפ"ת רחמים מעבי מנהל מדיה תקשורת והרדיו החינוכי, לאחר שלטענת העירייה פרץ למבנה.

ליאורה ליבוביץ', יו"ר העמותה כעוסה מאוד: "העירייה מפרה את החוק. לא ייתכן כי יפנו עמותה גם משטח שהוקצה לה ללא צו בית משפט בנושא. אנחנו יושבים שם 20 שנה. העירייה רומסת את החוק ונוקטת ביריונות מזה שנה שלמה, תוך כדי סנקציות כלכליות, ומפלה את העמותה ביחס לכל עמותה אחרת בעיר מכל המגזרים. הכל נובע ממניעים אישיים של ראש העיר איציק ברוורמן. העמותה לא תאפשר את סגירת השידור הציבורי בעיר פ"ת".

עיריית פ"ת פירסמה את תגובתה לאירועי אתמול תחת הכותרת "פריצה למבנה ציבורי": "עיריית פתח תקוה פנתה לעמותות הפועלות בפתח תקוה, על מנת להסדיר את פעילותן, בהמשך לדוח ביקורת מבקר המדינה. מבדיקה שנערכה עולה כי בניגוד מוחלט לדוח מבקר המדינה, עמותת מדיה תקשורת עשתה שימוש במבנה העירוני מבלי שנדרשה לשלם דמי שכירות בעבורו, ולא סיימה את הליך הקצאת המבנה, כפי שעושות עמותות רבות אחרות. בנוסף, מבדיקה שנערכה ע״י גזברות העירייה, נודע שלעמותת מדיה תקשורת חוב ארנונה על סך 140 אלף שקלים, אותו לא הסדירה. העירייה ניהלה מספר פגישות עם עמותת מדיה תקשורת על מנת להגיע להסדר שיבטיח את המשך פעילותה. לדאבוננו, אנשי העמותה לא גילו נכונות לעשות כן ולכן העירייה הוציאה לעמותה מכתב לפינוי המבנה. לאור בקשתם, מועד הפינוי נדחה. כך גם הם ביקשו לאחר בקשת הפינוי השנייה. בישיבה שנערכה לאחרונה בנושא עם נציגי העמותה בלשכת מנכ״ל העירייה, המנכ״ל הציג מספר חלופות ואחת מהן, חוזה שכירות עבור שני חדרים במבנה. מנכ״ל העירייה קבע גם שאם עד לתאריך 1.12.2015 העמותה לא תשיב להצעת העירייה, המבנה יפונה. בתאריך 3.12.2015 התבצעה פריצה למבנה והמשטרה הוזמנה למקום. לתדהמתנו, נודע שאחד מאנשי העמותה הוא זה שפרץ למבנה. המשטרה עיכבה את איש העמותה לחקירה ובתום חקירתו, הורתה לו המשטרה להתרחק מהמקום למשך 3 חודשים. צר לנו שלאחר שהעירייה פעלה מול העמותה באופן הוגן וראוי, עמותת מדיה תקשורת בחרה בדרך המנוגדת לחוק ולסדר".

ליבוביץ' מגיבה לדברים: "שוב העיריה בוחרת לספר חלק מהדברים ולא את כל הדברים, ולשקר לתושבים. נציגי העיריה דחו את הפגישות עם נציגי העמותה מספר פעמים ודחו הצעות ורעיונות שהועלו בפניהם. חוב הארנונה המדובר אינו ריאלי שכן מחייבים את העמותה כארנונה למספרה - זו שערוריה. העירייה קיזזה כספים המגיעים לעמותה ולא הפחיתה בחוב. העמותה פנתה לבית המשפט המחוזי לקבלת סעד וצו מניעה דחוף. העיריה נוהגת בבריונות פושעת".

פורטל פ"ת קורא לכל המעורבים בפרשה לחזור לשולחן המשא ומתן ולפתור את הסוגיות שנמצאות במחלוקת.

לחדשות נוספות על כל מה שקורה בפ"ת

רדיו פ"ת בימים טובים יותר

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...